İzinsiz patlayıcı madde üretimi

KOM ekipleri, Meram ve Karatay ilçelerinde izinsiz patlayıcı madde üretimi yapılan bir imalathane ve bir depoya baskın düzenledi. Adreslerde 1 ton 306 kilogram ağırlığında patlayıcı yapımında kullanılan kimyasal maddeler ile 130 bin adet tel maytap, 8 adet havai fişek, 345 adet meşale, 72 bin adet maytap, 9535 adet sis bombası ve 7 adet yanıcı madde ele geçirildi.

konya-uyusturucu-ve-maytap-operasyonu-2

İlk bakışta kimse anlamadı! Konya'daki kazada 1 yaralı var İlk bakışta kimse anlamadı! Konya'daki kazada 1 yaralı var

Operasyonda gözaltına alınan 4 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı. Ele geçirilen maddelerin piyasa değerinin yaklaşık 2 milyon TL olduğu belirlendi.

Kaçak sigara ve alkol

KOM ekipleri, kent genelinde yaptığı operasyonlarda ise 5 milyon 280 bin adet doldurulmuş makaron, 240 bin adet boş makaron, 3 bin 223 paket sigara, 58 kg tütün, 25 bin 250 adet sigara sarma kağıdı ve yaklaşık 50 litre kaçak içki ele geçirdi.

konya-uyusturucu-ve-maytap-operasyonu-3

Ele geçirilen ürünlerin tahmini piyasa değerinin 7 milyon TL olduğu anlaşılırken, 9 şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.

konya-uyusturucu-ve-maytap-operasyonu-1

Akaryakıt kaçakçılığı

KOM ekiplerinin akaryakıt kaçakçılığının önlenmesine yönelik yaptığı denetimlerde ise şüphe üzerine bir akaryakıt tankeri durduruldu. Tankerde 32 bin litre faturasız akaryakıt olduğu tespit edilirken, ait olduğu firmaya 3 milyon TL idari işlem yapıldı.

Editör: Haber Merkezi