Konya'da tarihi ve kültürel mirası korumayı amaçlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Şükran Mahallesi'nde gerçekleştirilen büyük dönüşüm projelerini denetledi.

Şükran Mahallesi'nde İnşaatlar Hızla İlerliyor

Başkan Altay, yapılan incelemelerin ardından yaptığı açıklamada, Şükran Mahallesi'nde başlatılan projenin ilk aşamasının büyük bir titizlikle tamamlandığını ve yıl sonunda dükkanların sahiplerine teslim edileceğini belirtti.

konya-sukran-mahallesi-son-durum-4

Tarihi Mekanlar ve Dükkanlar Yeniden Hayat Bulacak

Sırçalı Medrese ile Sahip Ata arasındaki alanın kamulaştırmasının tamamlandığını dile getiren Başkan Altay, bu tarihi mekanların, özellikle Konya'ya gelen turistler ve yerel halk için hizmete sunulacağını ifade etti.

konya-sukran-mahallesi-son-durum-3

Larende Dönüşümü de Hızla İlerliyor

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Larende bölgesindeki dükkanların tamamlanma aşamasında olduğunu ve bölgede büyük bir ihya projesinin hayata geçirildiğini söyledi. Kavuş, bu projenin Konya'nın genel gelişimine büyük katkı sağlayacağını vurguladı.

konya-sukran-mahallesi-son-durum-2

Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri İşbirliğiyle Konya Modeli

Başkanlar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi'nin iş birliğiyle yürütülen projenin, "Konya Modeli Belediyecilik" anlayışıyla şehri daha da güzelleştirmek için gösterilen çabanın bir yansıması olduğunu belirtti.

konya-sukran-mahallesi-son-durum-1