Çevresel Gürültü Eylem Planı Kapsamında Hassas Alanlarda Çalışmalar Devam Ediyor

Konya Büyükşehir Belediyesi, Çevresel Gürültü Eylem Planı doğrultusunda şehir merkezinde belirlenen hassas alanlarda gürültü engelleyici bariyer çalışmalarını hayata geçiriyor. Adliye bölgesine kazandırılan gürültü bariyerinin ardından Abdülhamid Han Caddesi'nde de benzer bir proje tamamlandı.

konya-abdulhamit-caddesi-bariyeri-2

Abdülhamid Han Caddesi'nde Yerleşim Bölgelerine Özel Gürültü Engelleme Çalışması

Abdülhamid Han Caddesi, Konya'nın önemli caddelerinden biri olarak öne çıkıyor ve üzerinde yerleşim bölgeleri bulunuyor. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 1,5 metre yüksekliğinde ve 384 metre uzunluğundaki gürültü bariyerinin tamamlandığını ve projenin maliyetinin öz kaynaklardan karşılandığını belirtti.

konya-abdulhamit-caddesi-bariyeri-1

Konya'nın İlk Stratejik Gürültü Haritası ve Eylem Planı Belediyesi Olarak Öne Çıkıyor

Başkan Altay, belediyenin Türkiye'nin ilk ve tek kendi personeli tarafından oluşturulan Stratejik Gürültü Haritası ve Eylem Planı'na sahip olduğunu vurgulayarak, şehir genelinde ulaşımdan kaynaklanan gürültü kirliliğini en aza indirmek için çeşitli projelerin devam ettiğini ifade etti. Şu anda Konya Şehir Hastanesi, okul bölgeleri ve belirlenen kriterlere uygun alanlar için yeni çalışmalar yapılmakta.