Süper Lig'de heyecan doruk noktasına ulaşırken, futbol veri sitesi Euro Club Index sezon sonu için yaptığı tahminleri güncelledi. Bu güncellemede hem küme düşecek takımlar hem de şampiyonluk favorisi değişti.

Kümede Kalma Heyecanı

Euro Club Index verilerine göre, ligi son sırada tamamlayacak takım İstanbulspor olarak tahmin edildi. Sarı-siyahlıların sezonu 20 puanda tamamlayacağı öngörülüyor.

Bir diğer İstanbul temsilcisi Pendikspor'un ise ligi 19. sırada ve 37 puanla tamamlayacağı tahmin edildi. Hatayspor'un 40 puanla 18., Fatih Karagümrük'ün ise 42 puanla 17. sırada yer alacağı öngörüldü.

Şampiyonluk Yarışı

Süper Lig'de zirve mücadelesi ise son haftalara kadar devam edecek gibi görünüyor. Euro Club Index verilerine göre Galatasaray 100 puanla ligi şampiyon tamamlayacak. Fenerbahçe ise 97 puanla ikinci sırada yer alacak.

Super Lig Puan Durumu 05 Mart 2024

Sürpriz Düşüş

Bir önceki güncellemede küme düşecek takımlar arasında yer alan Konyaspor, son haftalardaki çıkışıyla küme düşme hattından uzaklaştı. Euro Club Index'in güncellemesine göre Konyaspor ligi 46 puanla 16. sırada tamamlayacağı tahmin ediliyor.

Süper Lig'in son 10 haftası heyecan dolu geçecek. Kimin şampiyon olacağı ve hangi takımların küme düşeceği merak konusu.