Son dönemde parasal konularda büyük sıkıntı yaşayan Tümosan Konyaspor şimdi de transfer yasağı ile karşı karşıya. Daha önce UEFA tarafından 150 bin euro ile cezalandırılan yeşil-beyazlı ekip şimdi de oyuncularının paralarını ödemediği için transfer yasağı ile karşı karşıya

2021-2022 sezonunda forma Konyaspor’da forma giyen Paul Jose M’Poku alacaklarını tahsil edemediği için takımla yollarını ayırmış ve konuyu UEFA’ya taşımıştı. Oyuncuya olan yaklaşık 50 milyonluk ödemenin iki hafta içiresinde yapılması gerekiyor. Aksi takdirde Konyaspor’un transfer tahtası kapanacak. Bu durum sonras Konyaspor’daki kriz daha da büyümüş olacak

Konyaspor'un Demokratik Kongo Cumhuriyetli futbolcusu Paul-José Mpoku Türkiye macerasını sonlandırmıştı Temmuz 2021'de Konyaspor'a katılan Standard de Liège'in eski oyuncusu ve kaptanı, sosyal medya hesabından arabam.com Konyaspor ile olan sözleşmesini feshettiğini duyurdu.

Konyaspor'la yollarını ayıran Paul-José Mpoku, sosyal medya hesabından şu açıklama yaptı: “Herkese merhaba. Konyaspor ile olan sözleşmemi haklı nedenle feshetme kararı aldığımı bilmenizi isterim. Teknik direktör İlhan Palut'a, ekibine gerçekten teşekkür etmek istiyorum. Doktor ve sağlık ekibine ve tüm takım arkadaşlarıma ve geçen sezon birlikte geçirdiğimiz muhteşem sezon için Konya taraftarına sonsuz teşekkürler ediyorum. Bir sonraki adıma odaklanalım."

Paul-José Mpoku, Konyaspor'da 27 süper lig ve iki defa da Türkiye Kupası maçlarında görev aldı. Mpoku, Konyaspor forması altında 3 gol attı.