1980 darbesi ve Konya İdmanyurdu'yla Konyaspor'un birleşmesi 1980 darbesi ve Konya İdmanyurdu'yla Konyaspor'un birleşmesi

Süper Lig'in 15. haftasında Alanyaspor'u ağırlayan Konyaspor, sahadan 2-2'lik beraberlikle ayrıldı. Mücadele esnasında göze çarpan bir kaç oyuncunun durumu da bir anlamda kesinleşmiş oldu.

PAVICIC GÖZDEN DÜŞTÜ

Sezon başında Rijeka'dan getirilen Domagoj Pavicic, Alanyaspor mücadelesinin kötüleri arasında yer aldı. Devrearasında yolların ayrılması beklenen Hırvat oyuncuyla ilgili Teknik Direktör İlhan Palut da görüş bildirdi. Palut, şunları söyledi:

Pavicic uğraşıyor ve iyi antrenman yapıyor. Kampta sakatlık geçirmesine rağmen o dönemde de çalıştı. Kupa maçında 60 dakika oynattık, elinden geleni yaptı. Onun çalışmasına bende adımlar atmaya çalışıyorum, bugün olduğu gibi. Bir şekilde daha yere sağlam basarak, üzerine koyarak gidecek. Tekrar bir oyuncu kazanacağız orta sahamızda. Daha iyisini bekliyor muyum? Evet, daha iyisini bekliyorum. Pavicic bunun için yeterli süre buldu mu ? O da diğer tarafın sorusu. Tek sermayemiz çalışmak. O da takım arkadaşları gibi daha çok çalışacak ve eski takımda bildiğimiz oyununu oynamaya, bize yardımcı olmaya çalışacak. Bugün onunla ilgili çok iyiydi ya da değildi gibi bir şey söyleyemem. Değerlendirme devam edeceğim.

SONER ISLIKLANDI

Alanyaspor maçının çok koşanları ve rakip ataklarını kesen isim olarak göze çarpan Soner Dikmen, mücadelenin 69. dakikasında yerini Diouf'a bıraktı. Bazı taraftarlar ise Soner'i ıslıkladı. Soner Dikmen ise taraftarın bu hareketine ellerini kaldırarak karşılık verdi.