Konyaspor, 2023-2024 sezonuna büyük bir atılım yaparak önemli sponsorluk anlaşmalarını duyurdu. Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen'in açıklamalarına göre, Yeşil-beyazlı ekip Anadolu'nun en çok sponsorluğa sahip olan takımı unvanını elde etti. Bu sezonda isim ve forma sponsorlukları başta olmak üzere dikkat çeken anlaşmalar imzalayarak ciddi bir gelir elde etmeyi başardı.

Konyaspor'un sponsorluk tablosunu derlediğimizde, takımın formasının neredeyse her köşesinin bir sponsorla dolu olduğunu görmekteyiz. TÜMOSAN, takımın isim ve forma göğüs sponsorluğunu üstlenirken, MEDAŞ ile stadyum isim sponsorluğu anlaşması yenilendi. Bu anlaşmaların toplam geliri 52 milyon TL'yi bulacak.

Takımın tedarik sponsoru ise New Balance olarak belirlendi. Formanın sağ ve sol kolunda yer alacak olan Torku, Anadolu Kartalı'nın sırtında ise Aksa logosu ile yer alacak. Şort önü sponsorluğunu ise Wish Car Rental üstlenirken, şort arkası ve çorap sponsorlukları henüz belirlenmedi.

Konyaspor'un sağlık sponsoru Medicana olarak belirlenirken, kulüp ayrıca stadyum içi LED reklamları için de önemli anlaşmalar imzaladı. Bu sponsorluk anlaşmalarıyla birlikte Konyaspor, hem maddi anlamda büyük bir destek kazanıyor hem de takımın adını daha geniş kitlelere duyurma fırsatı buluyor.

Kulüp Başkanı Fatih Özgökçen, yaptığı açıklamada, "Konyaspor olarak Anadolu'da en çok sponsorluk anlaşması imzalayan takım olduk. Bu anlaşmalar, kulübümüzün sadece maddi olarak değil, prestij olarak da ne kadar değerli olduğunun bir göstergesi. Taraftarlarımıza ve sponsorlarımıza teşekkür ediyoruz" ifadelerine yer verdi.

Konyaspor'un 2023-2024 sezonuna güçlü sponsorluk anlaşmalarıyla hazır girdiği göz önüne alındığında, takımın sportif başarılarının yanı sıra mali yapısının da sağlam temellere oturduğu görülüyor.

Kulüp İsim Sponsoru: TÜMOSAN (23/24 sezonunda başladı. Eski sponsor arabam.com ile anlaşma yenilenmedi.)

Stadyum İsim Sponsoru: Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ) (20/21 sezonunda 3 yıllığına anlaşılmıştı 23/24 sezonu için yenilendi.)

Tedarik Sponsoru: New Balance (22/23 sezonda başladı.)

Sağlık Sponsoru: Medicana

Göğüs Sponsoru: TÜMOSAN (İsim sponsorluğu ile birlikte)

Sırt Sponsoru: Aksa (2023-2024 sezonu için yeniden anlaşıldı)

Sol ve Sağ Kol Sponsoru: Torku (23/24 sezonu için yeniden anlaşıldı.)

Kol Altı Sponsoru: Henüz yok. (İlk kez uygulanıyor.)

Şort Önü Sponsoru: Wish Car Rental (23/24 sezonu için yeniden anlaşıldı.)

Şort Arkası Sponsoru: Henüz yok.

Çorap Sponsoru: Henüz yok.

Tümosan Konyaspor’a Sponsor Olan veya Reklamveren Diğer Markalar: American Life, Beysu, ETİ Aliminyum, İnosel, Kafem, Karatay Termik, Konya Çimento, Mepaş, Onvo, OSES Çiğ Köfte, Passo, Paşam, Pınar Kuruyemiş, Proton Pistons, Sigorta Center, Selçuklu Belediyesi, Konya BB (Benim Şehrim