Konyaspor'un Adana Demirspor maçında Onyekuru'nun tartışmalı penaltı pozisyonuna binaen TFF'ye tepki gösterdi.

Sivas kaldı, Giresun, İstanbul ve Ümraniye düştü! Galatasaray şampiyon oldu Sivas kaldı, Giresun, İstanbul ve Ümraniye düştü! Galatasaray şampiyon oldu

Konyaspor'un yapmış olduğu yazılı açıklamada şu cümleler paylaşıldı:

Konyaspor camiası olarak üzülerek görüyoruz ki; TFF ve kurumları gayri ciddi yönetilmeye devam etmektedir.

Evimizde oynadığımız Adana Demirspor maçında ilk dakikadan itibaren art niyetli tutum sergileyen Sarper Barış Saka isimli MHK çalışanı karşılaşmanın 56. Dakikasında inanılmazı başarmış ve kalecimizin hiçbir müdahalesi olmayan pozisyonda penaltı icat ederek takımımızın puanlarını çalmıştır. Haftalardır dişimizi sıkarak gerilimi artırmak istemememize rağmen VAR’ın dahi müdahale etmediği sahte penaltı kararı uygulanmıştır.

Görüyoruz ki; Sesi çok çıkanın, dediği olmaya devam etmektedir. 

Sayın Lale Orta, üstlendiği görevi yerine getirememekte ve Sarper Barış Saka gibi elemanların operasyonlarına ya göz yummakta ya da işbirliği yapmaktadır.
 
Konyaspor camiası olarak bu çirkin düzene boyun eğmeyeceğimizi ve en güçlü şekilde her mecrada kulübümüzün haklarını savunacağımızın tüm kamuoyu tarafından bilinmesini isteriz.

Yaşadığımız hakem faciasının ardından sayın Lale Orta’nın onurlu bir hareket sergileyerek istifa etmesini ve Sarper Barış Saka isimli elemanı TFF’deki ve MHK’deki görevine son verilmesini ivedi şekilde bekliyor, talep ediyor, takipçisi olacağımızın bilinmesini istiyoruz.

konyaspor-aciklama-lale-orta