Konyaspor, bugün gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul'da yeni bir başkanı seçmek üzere sandık başına gitti. Ancak, çoğunluk sağlanamaması sebebiyle ilk oturum ertelendi ve ikinci oturum çoğunluk aranmaksızın gerçekleştirildi.

Bu süreçte, iş adamı Bekir Akdemir'in listesi divan kurulu tarafından yetersiz bulunarak reddedilirken, mevcut yönetimden Futbol Şube Sorumlusu Ömer Korkmaz'ın listesi onaylanarak seçime tek listeyle devam edildi.

Oylama sonucunda Ömer Korkmaz, Konyaspor'un yeni başkanı olarak belirlendi. Yönetim kurulunda yer alacak isimler de belli oldu. Yeni yönetim kurulunda, Ömer Korkmaz başkanlığında bir dizi isim görev yapacak.

Yönetim Kurulu:

Asil: Ömer Korkmaz, Önder Çınar, Adem Bulut, Ayşe Atsan, Ahmet Ayan, Osman Baharoğlu, Mustafa Başoda, Halil Bölükbaşı, Erkut Çağlar Çelik, Oktay Dalkıran, Mustafa Damkacı, Yunus Derebağ, Mustafa Dutar, Mehmet Eryılmaz, Mehmet Ali Görgülü, Mahmut Güzel, Halil İbrahim İncer, Nuri Kaymak, Yusuf Küçükbakırcı, Hamdi Parmak, Ali Tınkır, Osman Öztürk, Alper Sungur.

Yedek: Ali Kamacı, Hakan Yıldırım, Mehmet Yaman, İhsan Türközü, Sedat Göncü, Ali Eryılmaz, Ferdi Kabakçı, Mehmet Ali Çakar, Halil Köseoğlu, Abdulkadir Angı, Osman Ferhat Büyükbaş, Necip Taşpınar, Ramazan Çat, Ramazan Koç, Mehmet Dadacı, Doğan Cömert, Korkut Koç, Mehmet Can Alparslan, İsmail Özpınar, Mithat Aparcı, Mehmet Kara, Muhammet Ali Küçükyaman, Mevlüt Şimşek.

Trabzon'un Yıldızı Konyaspor'da Yeni Bir Başlangıç İstiyor Trabzon'un Yıldızı Konyaspor'da Yeni Bir Başlangıç İstiyor

Disiplin Kurulu: Asil: Hüseyin Dinler, Kazım İlker Özkan, Yalçın Bostancı.

Yedek: Musa Aygül, Mehmet Tamyüksek, Mehmet Ay.

Denetleme Kurulu: Asil: İsmail Büyükyılmaz, Serhat Ademoğlu, Osman Derin.

Yedek: Ali Dığrak, Recep Onsun, Ali Can.

1965 yılından bugüne kadar Konyaspor başkanları şu şekilde sıralandı:

  1. Mehmet Ortaer - Bilinmeyen bir dönem
  2. Veli Nurullahoğlu - Bilinmeyen bir dönem
  3. Orhan Tütüncü - Bilinmeyen bir dönem
  4. Kâzım Özbay - Bilinmeyen bir dönem
  5. Saim Çetin - Bilinmeyen bir dönem
  6. Ömer Armağan - Bilinmeyen bir dönem
  7. Eşref Eşrefoğlu - Bilinmeyen bir dönem
  8. Ahmet Onacak - Bilinmeyen bir dönem
  9. Kâmil Civelek - Bilinmeyen bir dönem
  10. Eşref Eşrefoğlu (ikinci kez başkanlık yapmıştır) - Bilinmeyen bir dönem
  11. Oğuz İyioldu - Bilinmeyen bir dönem
  12. İsmail Çapar - Bilinmeyen bir dönem
  13. Sezai Arısoy - Bilinmeyen bir dönem
  14. Fahrettin Hiçdönmez - Bilinmeyen bir dönem
  15. Ömer Civelek - Bilinmeyen bir dönem
  16. Servet Acar - Bilinmeyen bir dönem
  17. Sedat Varol - Bilinmeyen bir dönem
  18. İrfan Mesçioğlu - Bilinmeyen bir dönem
  19. Veysel Büyükmumcu - Bilinmeyen bir dönem
  20. Ahmet Yüzbaşıgil - 18 Mayıs 1982 - 27 Haziran 1983
  21. Mehmet Çolakoğlu - 27 Haziran 1983 - 14 Mayıs 1984
  22. Mustafa Bülbül - 14 Mayıs 1984 - 29 Mayıs 1985
  23. Süleyman Çınar - 29 Mayıs 1985 - 17 Haziran 1987
  24. Ahmet Öksüz - 17 Haziran 1987 - 26 Mayıs 1988
  25. Gudret Erdirençelebi - 26 Mayıs 1988 - 27 Mayıs 1990
  26. Algun Tunçalp - 27 Mayıs 1990 - 11 Ocak 1991
  27. Ahmet Öksüz (ikinci kez başkanlık yapmıştır) - 11 Ocak 1991 - 14 Nisan 1991
  28. Mehmet Çolakoğlu (ikinci kez başkanlık yapmıştır) - 14 Nisan 1991 - 11 Kasım 1991
  29. Metin Ortakarpuz - 11 Kasım 1991 - 28 Ekim 1992
  30. Numan Erkan - 28 Ekim 1992 - 29 Nisan 1993
  31. Sait Gönen - 29 Nisan 1993 - 16 Ekim 1993
  32. Mehmet Okdut - 16 Ekim 1993 - 13 Kasım 1994
  33. Hamdi Uçarok - 13 Kasım 1994 - 8 Nisan 1996
  34. Veysel Büyükmumcu (ikinci kez başkanlık yapmıştır) - 8 Nisan 1996 - 7 Kasım 1996
  35. Mehmet Okdut (üçüncü kez başkanlık yapmıştır) - 7 Kasım 1996 - 1 Mayıs 1999
  36. Mevlüt Sarı - 1 Mayıs 1999 - 29 Nisan 2000
  37. Mustafa Bayram - 29 Nisan 2000 - 3 Mart 2001
  38. Ahmet Şan - 3 Mart 2001 - 20 Ekim 2001
  39. Mehmet Okdut (dördüncü kez başkanlık yapmıştır) - 20 Ekim 2001 - 25 Temmuz 2002
  40. Mehmet Köseoğlu - 25 Temmuz 2002 - 22 Ekim 2004
  41. Ahmet Şan (ikinci kez başkanlık yapmıştır) - 22 Ekim 2004 - 27 Kasım 2007
  42. Mustafa Yayla - 27 Kasım 2007 - 29 Mayıs 2008
  43. Ali Kuntoğlu - 29 Mayıs 2008 - 13 Temmuz 2009
  44. Bahattin Karapınar - 13 Temmuz 2009 - 20 Ekim 2011
  45. Ahmet Şan (üçüncü kez başkanlık yapmıştır) - 20 Ekim 2011 - 22 Ekim 2014
  46. Fatih Yılmaz - 22 Ağustos 2017 - 8 Haziran 2018
  47. Hilmi Kulluk - 8 Haziran 2018 - 5 Haziran 2021
  48. Fatih Özgökçen - 5 Haziran 2021 - 27 Kasım 2023
  49. Ömer Korkmaz - 27 Kasım 2023 - Devam ediyor
Editör: Haber Merkezi