Konya'ya sonbahar geç geldi, kış erken gelecek

Konya'da sonbaharın geç gelmesi ve havaların yaz aylarından kalma gibi olması, vatandaşları şaşırttı. Hava tahmin kurumlarının dahi kestiremediği havayla ilgili bazı yabancı haritalarda enteresan durumlar görülmeye başladı.

Soğuk hava Balkanlar'dan yola çıktı

Yabancı merkezli tahminlere göre, soğuk hava dalgalarının Balkanlar'dan yola çıktığı görüldü. Özellikle yurdun kuzey kesimlerinde etkili olması beklenen yağışların devamının iç bölgelerde etkili olması ve Kayseri, Erzurum gibi kentlerde kar şeklinde olması bekleniyor.

konya-hava-durumu-08-kasim-2023-1

Konya'yı 24 saat şiddetli yağmur bekliyor

Konya'da 14 Kasım Salı günü şiddetli yağmur bekleniyor. Batı yönlerden gelecek yağışların 24 saate yakın bir süre etkisini göstermesi bekleniyor.

konya-hava-durumu-08-kasim-2023-2

Konya'da mide bulandıran olay: Mahalle muhtarı 14 yaşındaki kızına... Konya'da mide bulandıran olay: Mahalle muhtarı 14 yaşındaki kızına...

Yağışın ardından soğuk hava geliyor

Konya'ya inecek yağışların ardından hava sıcaklıklarının hızla düşmesi bekleniyor. Bu yağışın ardından Konya'da hava sıcaklıklarının 13 Kasım 2023 tarihinden itibaren 2 gün boyunca hızlı bir şekilde düşmesi bekleniyor.

Ereğli'nin yükseklerine kar yağabilir

Doğuya doğru hareket edecek olan yağış yüklü kütleler Konya üzerinden geçişini bitirdiği esnada Ereğli ilçesinin yüksek kesimlerine kar bırakacak.

konya-hava-durumu-08-kasim-2023-3

Yağışlar sürecek

Kasım ayının ortasında yağmuru bekleyen Konya'ya bu tarihlerden itibaren aralıklarla yağmur yağabileceği ihtimali üzerinde duruluyor.

Editör: Haber Merkezi