ÖZEL HABER-Konya'da trafik kazaları bu haftasonuna da damgasını vurdu. Geçtiğimiz haftalarda olduğu gibi bu haftasonunda da trafik kazaları hem mal, hem can kaybına yol açtı. İtfaiye, sağlık ekiplerinin yanı sıra kolluk kuvvetleri de farklı ilçelerde yoğun mesai verdi.

KAZALARA SICAK ETKİSİ

Trafik kazalarının kış mevsiminin aksine yaz mevsiminde daha fazla olmasının sebebiyle ilgili uzmanlar birçok dezavantajlı durumu dile getirmişti. Yol tutuşunun düşmesi, sürücülerin sıcaktan etkilenmesi ve yol hipnozu gibi sebeplerinin yanı sıra dikkatsizlik de trafik kazalarının baş sebepleri arasında yerini alıyor.

OLAYLAR DURMAK BİLMİYOR

Cuma günü akşam saatlerinden bu yana Konya'da kayıtlara geçen olaylar şu şekilde:

- Kapı açıldı ölü bulundu:
Kosova Mahallesi İşrak Sokak Saraykent Sitesi'nde bir vatandaş evinde ölü bulundu. Kapıyı açan ekipler şahsın cesedini buldu.

- Ot, ekin ve anız yangınları:
Konya'da haftaiçinde olduğu gibi Cuma gününden Pazar gününe kadar ot, ekin ve anız yangınlarının yanı sıra ev ve işyeri yangınları durmak bilmedi. Büyükşehir Belediyesi'nin ilçelerdeki yapılanması olası büyük zararların önüne geçti. Kulu, Selçuklu, Meram, Karatay ve Beyşehir'de yangınlar yaşandı.

kulu-ot-yangini-30-temmuz-2023

TRAFİK KAZALARI BÜYÜK SORUN

Trafik kazaları Konya'nın haftasonuna damga vurdu. Kent merkezinde yaşanan ve genellikle takip mesafesine uymamaya bağlı nedenlerden meydana gelen trafik kazaları maddi hasarla atlatıldı. Şehirlerarası yollarda ise durum pek de iç açıcı değil. Milyonlarca liralık hasarların yanı sıra ölümlü kazalar da yaşandı.

- Yunak'ta 1 ölü:
Yunak ilçesinde yaşanan trafik kazasında 1 vatandaş yaşamını yitirirken 2 kişi de yaralandı. Kaza sonrası araçlar kullanılamaz hale geldi, ortalık savaş alanına döndü.

konya-trafik-kazasi-30-temmuz-2023-4

- Kulu'da maddi hasar büyük:
Kulu ilçesinde yaşanan trafik kazasında can kaybı yaşanmadı ancak araçlar kullanılamaz hale geldi.

konya-trafik-kazasi-30-temmuz-2023-1

- Kaza sonrası önce motor sonra otlar yandı:
Kulu'da meydana gelen kazada ise 1 kişi yaşamını yitirdi. Motosikletle otomobilin çarpışması sonrası motosiklet yandı, ardından otlar yandı. Otomobil ise ağır hasar aldı.

konya-trafik-kazasi-30-temmuz-2023-6konya-trafik-kazasi-30-temmuz-2023-5