Meteoroloji kar geliyor dedi! Peki hangi ilçede hava nasıl olacak? Meteoroloji kar geliyor dedi! Peki hangi ilçede hava nasıl olacak?

Kurak bir sonbahar ve ardından kış mevsimi geçiren Konya'ya iyi haber Meteoroloji İşleri'nden geldi. Yapılan tahminlere göre Salı ve Çarşamba günleri Konya'da yoğun kar yağışı bekleniyor.

Meteoroloji İşleri'nden yapılan açıklama şu şekilde:

Yapılan son değerlendirmelere göre; 19 Aralık 2022 Pazartesi günü bölgemizin kuzey ve batı kesimlerinden başlayarak Karadeniz üzerinden gelen soğuk havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Soğuk havayla birlikte 19 Aralık 2022 Pazartesi öğle saatlerinden sonra yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde başlaması beklenen yağışların, Salı ve Çarşamba günleri bölgemiz genelinde kar yağışı şeklinde görüleceği tahmin edilmektedir. Kar yağışlarının Salı günü Konya ve Karaman çevreleri ile Antalya'nın doğusunun yükseklerinde kuvvetli olması beklendiğinden başta Konya-Antalya karayolu olmak üzere ulaşımda aksamalara karşı tedbirli olunmalıdır.

Hava sıcaklıklarının da 6-12 derece azalarak mevsim normallerinin altına inmesi bekleniyor.

Hafta başında ülkemizi etkilemesi beklenen soğuk hava, yer yer kar yağışları ve batı kesimlerde beklenen kuvvetli rüzgara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün hazırlayacağı rapor ve uyarıların takip edilmesi önem arz etmektedir.

konya-kar-tahmini