Konya'nın Karatay ilçesinde bulunan bir iş yerine pompalı tüfekle saldırı düzenlendi. Olayın ardından kaçan şüpheli kısa sürede yakalandı. Kurşunların isabet ettiği iş yerinde maddi hasarın meydana geldiği öğrenildi.

ARALARINDA HUSUMET VARMIŞ

Olay, Karatay ilçesi Fevziçakmak Mahallesi'nde bulunan bir iş yerinde meydana geldi. İddiaya göre adının Hasan Ö. olduğu öğrenilen şüpheli ile iş yeri sahibinin arasında akrabalık ilişkisinin bulunduğu ve ikili arasında geçmişe dayalı bir husumet bulunuyordu.

KURŞUN YAĞDIRDI

Kısa süre önce ikili arasında yaşanan tartışma sonrası Hasan Ö., pompalı tüfek ile iş yerine giderek kurşun yağdırdı. Şüpheli daha sonra olay yerinden uzaklaştı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi.

ŞÜPHELİ YAKALANDI

İncelemelerin ardından kaçan şüpheliyi yakalamak için polis ekipleri çalışma başlattı. Hasan Ö. Karatay Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği Ekipleri tarafından kısa sürede yakalandı.

MADDİ HASAR VAR

Kurşunların hedefi olan iş yerinde ise maddi hasarın meydana geldiği öğrenildi.

Olay yerinde yapılan incelemelerde, iş yerine 10'dan fazla merminin isabet ettiği tespit edildi. İş yerindeki camlar kırıldı, bazı eşyalar da zarar gördü.

Gözaltına alınan şüphelinin emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.