Konya, kurak ve çok sıcak günlerin ardından yağmura kavuşuyor. Meteoroloji'nin tahminlerine göre, kent genelinde gökgürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Bu yağışlar, Konya'nın birçok ilçesinde etkili olacak.

Haziran ayını oldukça sıcak geçiren Konya, Temmuz ayına da yüksek sıcaklıklarla girdi. Ancak Meteoroloji'nin tahminleri, kentte yaşayanlara moral olacak cinsten. Yağmurun, 5 Temmuz 2024 Cuma günü başlayacağı ve birçok ilçeyi etkileyeceği bildirildi.

KONYA'DA HAVA SOĞUYOR

Meteoroloji verilerine göre, Konya'da hava sıcaklığı 9-10 derece arasında düşecek. Bugün merkez ilçeler Selçuklu, Karatay ve Meram'da hava sıcaklığı 32 derece olarak beklenirken, Ereğli, Çumra ve Tuzlukçu'da ise 35-36 derece arasında sıcaklıklar öngörülüyor.

BUGÜN ŞİDDETLİ RÜZGAR BEKLENİYOR

Ayrıca, bugün saat 12:00 ile 21:00 saatleri arasında Konya genelinde yüksek hızda rüzgar bekleniyor. Rüzgarın hızının zaman zaman 44 kilometreye çıkabileceği belirtiliyor.

YAĞMUR BEKLENEN İLÇELER BELLİ OLDU

Konya'da çok büyük yangın! Milyonluk hasar var Konya'da çok büyük yangın! Milyonluk hasar var

Yağmurun etkili olacağı ilçeler ise şöyle sıralandı: Akşehir, Beyşehir, Çeltik, Cihanbeyli, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Tuzlukçu ve Yunak.

Konya'da beklenen bu yağışlar, kuraklıkla mücadele eden bölgeler için adeta bir nefes olacak. Yağışların kısa süreli olması beklenmekle birlikte, bölge halkının yağışlara karşı tedbirli olması önem taşıyor.

01 Konya İlçeleri Hava Durumu

02 Konya İlçeleri Hava Durumu

03 Konya İlçeleri Hava Durumu

Meteoroloji'nin son dakika hava durumu tahminleri ve detaylı bilgiler için bizi takip etmeye devam edin.

Editör: Haber Merkezi