Konya'da yaşayan 75 yaşındaki M.G., dolandırıcıların son hedefi haline geldi. Telefon ile kendisini polis ve savcı olarak tanıtan bir dolandırıcı, M.G.'ye adına açılan bir telefon hattı üzerinden terör örgütleriyle ilişkilendirildiğini ve bu durumun para karşılığında temize çıkarılabileceğini söyledi.

Dolandırıcı, M.G.'yi kandırarak adına çıkarılan sözde krediyle ilgili vatandaşın adını temize çıkarabileceklerini vaat etti. M.G., dolandırıcının tuzağına düşerek bankada biriktirdiği parayı çekti ve dolandırıcıya teslim etmek üzere buluşma ayarladı.

Çumra'nın Kaderini Değiştirecek Çumra'nın Kaderini Değiştirecek

Ancak şans, dolandırıcının oyununu bozdu. M.G., parayı teslim etmeden önce polisi arayarak durumu bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, dolandırıcı Engin Ş.'yi suçüstü yakaladı ve gözaltına aldı. Bu operasyonla, M.G.'nin 2 milyon 600 bin lira değerindeki yaklaşık 85 bin Eurosu dolandırıcının eline geçmeden kurtarıldı.

Gözaltına alınan şüpheli, emniyetteki işlemler için teslim edildi. Polis, vatandaşları bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyarıyor ve benzer durumlarda derhal polise başvurmalarını tavsiye ediyor.

Editör: Haber Merkezi