Konya'nın Karatay ilçesinde faaliyet gösteren ve online oyunlarla ilgili YouTube içerikleri hazırlayan K.A. (31), geçtiğimiz cuma günü canlı yayın sırasında yaşanan şok edici bir olayla gündeme geldi.

Canlı Yayında Tabanca Şov Yaptı

K.A., canlı yayın sırasında başına tabanca dayayarak garip şeyler söyledi. Takipçilerinin ihbarı üzerine eve polis ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Ancak, A.'nın evine gelen ekiplere kapıyı açmaması sonucu özel harekat timi devreye girdi.

Kaçış ve Polis Kovalamacası

A.'nın evindeki bekleyişi sırasında müzakereci polis memuru, onu ikna etmeye çalıştı. Ancak, canlı yayını sürdüren ve elindeki tabancayı bırakmayan A., yaklaşık üç saat süren bir müzakere sonrasında otomobiline binerek kaçtı. Kaçış sırasında başka araçlara çarparken, özel harekat polisleri de A.'nın otomobilinin lastiklerine ateş açtı. Ancak A., 1 kilometre uzaklıkta terk ettiği otomobiliyle olay yerinden kaçmayı başardı.

Teslim Olması ve Tutuklanması

K.A., bir gün sonra Köprübaşı Polis Merkezi'ne giderek teslim oldu. Emniyetteki işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen A., 'Genel güvenliği tehlikeye sokmak' ve 'Tehdit' suçlarından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı ve cezaevine gönderildi. Olay, online oyun dünyasının dışında da büyük yankı uyandırdı.