6 Şubat depremlerinin ardından halk arasında popüler hale gelen deprem tahmincilerinin kehanetleri devam ediyor. Son olarak, sosyal medyada "Depremci" ismiyle tanınan bir tahmincinin paylaştığı bilgiler, Konya'nın komşusu Karaman'da ve Adana'da büyük bir deprem beklentisi oluşturdu.

Depremci, Karaman, Adana, Çorum ve Çankırı'yı kapsayan tahminlerinde, bu bölgelerde 6 ve üzeri şiddette depremler olabileceğini belirtti. Paylaşımında, "Depremciapp ile manyetik alanda aldığım son işaretlere göre yaklaşan depremler var. Bu işaret büyük bir depremle sonuçlanabilir. Büyük depremler yıkıcılık sınırı olan 6.0M ve üstü depremlerdir. İnşallah yıkıcı olmaz gelip geçer demekten başka şeyler de yapmak gerekir; sağlam binalar gibi mesela" ifadelerine yer verdi.

Depremci Karaman'a Deprem Uyarısı Yayınladı

Konya-Karaman hattı, Türkiye'nin en güvenilir bölgelerinden biri olarak bilinse de, bu tür tahminler halk arasında tedirginlik yaratabiliyor. Depremci'nin daha önceki bazı tahminlerinin tutması, bu son kehanetlerine de dikkat çekilmesine neden oldu.

Ereğli Konya'dan ayrılıp Karaman'a mı bağlanacak? Ereğli Konya'dan ayrılıp Karaman'a mı bağlanacak?

Vatandaşlara uyarılarda bulunan tahminci, özellikle depreme dayanıklı binaların önemine vurgu yaparak, bu süreçte tedbirli olunması gerektiğini belirtti. Deprem tahminlerinin kesinlik taşımadığını ve sadece birer olasılık olduğunu hatırlatan uzmanlar ise, halkın paniğe kapılmadan, deprem bilincini artırması gerektiğini ifade ediyor.

Editör: Haber Merkezi