Konya Büyükşehir Belediyesi KOSKİ Genel Müdürlüğü’nün, müşteri odaklı hizmetlerine örnek olarak 2020 yılının haziran ayında kullanıma sunulan Mobil KOSKİ uygulaması 101 bin 716 kullanıcıya ulaştı.

Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, abonelerinin almak istediği tüm işlemleri, mobil uygulamada toplayan Mobil KOSKİ’yi  telefonuna yükleyen 100 bini aşkın kişi, android ve IOS işletim sistemli telefonlarla online KOSKİ üye alt yapısını kullanarak, tek üyelik ile hem mobil hem de online KOSKİ hizmetinden faydalanabiliyor. Uygulama, vatandaşlara abone numaralarını girerek fatura sorgulama ve fatura borçları varsa istenen faturayı seçerek kredi kartı ile ödeme imkanı sağlıyor.

TEK TUŞLA KOSKİ HİZMETLERİNE ULAŞILABİLİYOR

Uygulama sayesinde aboneler üye olarak önceki dönemlere ve yıllara ait aboneliklerini izleme ve varsa hatalı faturalara itiraz etme kolaylığını yaşıyor. Fatura itiraz gerekçelerini sisteme giren abonelere, kurumun ilgili personeli tarafından geri dönüş yapılarak problemleri çözüme kavuşturuluyor. Tüm ayrıntılar düşünülerek hazırlanan uygulamayla yeni abonelik oluşturmak isteyen vatandaşlar, e-Devlet üzerinden giriş yapıp, abonelik bilgilerini girerek ve bu aşamada tahakkuk eden bedelleri kredi kartı ile ödeyerek işlemlerini gerçekleştirebiliyorlar. Aynı şekilde aboneliklerini iptal etmek isteyen aboneler, sayaç üzerindeki son endeks bilgilerini girerek aboneliklerini iptal edebiliyor; teminatlarını, verdikleri IBAN numaralarıyla alabiliyorlar.

UYGULAMANIN SAĞLADIĞI HİZMETLER

Arıza ve kesintilerin listelendiği uygulama üzerinden aboneler ayrıca, e- randevu, muhtar bilgi hattı, su ve kanal müracaatı, endeks düzeltme, su fiyatları listesi, tarifeler listesi, tatlısu ve tarihi çeşmelerinin lokasyonları, SUMAT ödeme noktaları, ihaleler, sıkça sorulan sorular ve bize yazın ikonlarına tıklayarak da KOSKİ’nin diğer hizmetlerinden faydalanabiliyorlar.

İSTATİSTİKLERLE SU TASARRUFU KONUSUNDA FARKINDALIK OLUŞTURUYOR

Konya'da ilk adımlar atıldı yeni tesis geliyor Konya'da ilk adımlar atıldı yeni tesis geliyor

Tüm bunların yanı sıra Mobil KOSKİ uygulamasında bulunan istatistikler ile abonelere, su kullanımları hakkında grafiklerle bilgi verirken; tasarruf konusunda farkındalık da oluşturuyor. Uygulamanın profil sekmesinden girildiğinde aboneliklere ait Tüketim Ortalaması Grafiği, Su Tasarruf Performans Grafiği ve Ödeme Performansı Grafiği  de görüntülenebiliyor.