Bugünkü köşe yazısında kredi kartı kullanımı artışı ve faiz oranlarına değinen ekonomist Murat Muratoğlu, kredi kartı borçlarının 10 ay içinde 991.9 milyar liraya yükseldiğini söyledi.

"Yatırım tavsiyesi vermek yasaktır ama ben bu yasağı deliyorum ve veriyorum. Kredi kartı kullanıyorsanız zamanında ödemeye bakın ve elinizden geldiği kadar kredi kartı borcunuzu kapatın" diyen Muratoğlu, "Önceleri iyiydi tabii… Faizleri artırmak yasaklanınca faizsiz kredi tadındaydı… Millet limitinin dibine kadar harcadı. Borçlandı… O devir geçti." diyerek kredi faizlerinin yükselmesinin vatandaşa nasıl zarar vereceğini konu alan bir yazı yazdı.

EFSANE KASIM'A VE ÖZEL GÜNLERE DİKKAT

Murat Muratoğlu'nun şu cümlesi ise tüm durumun ciddiyetini bir kez daha ortaya koydu:

Yılbaşı, sevgililer günü, anneler günü, babalar günü ve her geçen yıl sayısı artan özel günler söz konusu… Yanına bir de şahane kasım, efsane aralık, mükemmel ocak, olmaz böyle şubat diye uydurulan sözde internet alışveriş indirimlerini ekle…Peki para nerede? Kredi kartında… Aman diyeyim gaza gelme bu ara… Ödeyemeyeceğin borcun altına yatma… Bu faizlerle kalkamazsın sonra…