Tofaş'ın Yeni Hafif Ticari Araçları

Otomobil sektörünün önemli bir ismi olan Tofaş, Türkiye'nin sevilen markası, yeni nesil hafif ticari araç modelleri için yerli üretime adım atıyor. Otomobil Gazetecisi Emre Özpeynirci tarafından yapılan önemli açıklamalara göre, Tofaş'ın bu hamlesi büyük bir heyecanla bekleniyor.

2025'te Piyasaya Sunulacak Yeni Modeller

Emre Özpeynirci, sosyal medya platformu üzerinden "Flaş flaş flaş" ifadeleri ile duyurduğu habere göre, Tofaş, 'KO' kodlu yeni hafif ticari araç modelinin üretimine başlayacak. Bu yeni modellerin üretimi 2024 sonunda tamamlanacak ve 2025 yılında piyasaya sunulacak.

tofas-geri-donuyor-1

Yerli Üretimde 4 Marka İşbirliği

Bu yeni hafif ticari araçlar, Fiat, Peugeot, Opel ve Citroen markaları için üretilecek. Bu işbirliği ile Tofaş, Türkiye'nin otomobil üretimindeki önemini bir kez daha kanıtlamış olacak. Araçların sol orta ve sağ orta kısımlarında ikili gruplar şeklinde yer alacak.

tofas-donuyar

Emre Özpeynirci'nin Açıklamaları

Emre Özpeynirci'nin paylaştığı bilgilere göre, bu yeni nesil hafif ticari araçların üretimi Bursa'da gerçekleşecek. Fiat Scudo modeli, aynı zamanda Opel Vivaro, Citroen Jumpy ve Peugeot Expert markaları için de Bursa'da üretilecek. Ancak, elektrikli versiyonlarının üretimi İngiltere'de gerçekleşecek.

Elektrikli Modeller İngiltere'de Üretilecek

Tofaş'ın bu yerli üretim hamlesi, Türk otomobil endüstrisinin uluslararası alandaki rekabetçiliğini ve büyümesini destekleyen önemli bir adım olarak görülüyor. 2025 yılına kadar bu yeni nesil hafif ticari araçların piyasaya sunulması, otomobil tutkunları ve sektörün merakla beklediği bir gelişme olarak kayda geçiyor.