Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın halka arz süreci, beklenen detaylarla birlikte aydınlandı. SPK tarafından onaylanan başvurunun ardından, Kuzu Grup'un halka arzına ilişkin tarih ve dağıtım yöntemi belirlendi.

Halka arz tarihleri olarak 21-22-23 Ağustos 2023 günleri belirlendi. Talep toplama işlemleri, 23 Ağustos Çarşamba günü saat 17.00'de sona erecek.

Halka arz fiyatı hisse başına 20,76 TL olarak belirlendi. Bu fiyat üzerinden eşit dağıtım yöntemiyle paylar dağıtılacak. Şirket, halka arz gelirlerinin farklı alanlarda kullanım oranlarını açıkladı. Gelirlerin yüzde 65-75'i mevcut ve muhtemel borçların finansmanında, yüzde 20-25'i portföy yatırımlarında, yüzde 5-10'u ise işletme sermayesinin karşılanmasında değerlendirilecek.

Halka arzın büyüklüğü, tüm payların satılması halinde 1.04 Milyar TL'yi bulacak ve şirketin halka açıklık oranı yüzde 25 olarak gerçekleşecek.

Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın halka arzında 50,000,000 TL nominal değerli paylar satışa sunulacak. Bu süreçte paylar, hisse başına 20,76 TL sabit fiyatla yatırımcılara sunulacak.

Kuzu Grup'un halka arzı, yatırımcıların ilgi odağı haline gelirken, işlem göreceği Yıldız Pazar'da büyük bir beklenti yaratıyor. Halka arzın eşit dağıtım yöntemiyle gerçekleşecek olması, yatırımcıların daha geniş bir kesiminin bu fırsattan yararlanabileceği anlamına geliyor.

Kuzu Grup Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın halka arzıyla ilgili gelişmeleri yakından takip etmek isteyenler, belirlenen tarihlerde talep toplama sürecini gözlemleyerek bu önemli adımın sonuçlarını izleyebilecekler.