İstanbul Bahçelievler'de bir kişinin evini tehditle aldıkları iddiasıyla haklarında dava açılan sanıklardan biri olan, Abdi İpekçi ve Papa suikastlarının faili olarak bilinen Mehmet Ali Ağca, İstanbul'da Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "yağma" suçundan yargılanmaya devam ediyor.

Yeni EPDK Düzenlemesi! Elektrik Faturasını Düzenli Ödeyenler Yararlanacak Yeni EPDK Düzenlemesi! Elektrik Faturasını Düzenli Ödeyenler Yararlanacak

Duruşmaya tutuksuz olarak katılan sanıklar arasında Mehmet Ali Aslan (Ağca), Gökhan Erdal, Muhittin Erdal ve Reyhan Erdal bulunuyor. Mahkemede Ağca'nın soy isminin dava dosyasında "Aslan" olarak yer aldığı görüldü.

Duruşma sırasında savunma yapan Mehmet Ali Aslan, hakkındaki suçlamaları reddederek, müştekiyi ve diğer sanıkları tanımadığını öne sürdü. İddiaları kabul etmeyen Aslan, evi Ayhan adlı bir kişiden hatır için aldığını iddia etti.

Ancak müşteki Gökhan Soylu, söz konusu taşınmazın kendisine borç karşılığında devredilmediğini ve parasını elden ödeyerek satın aldığını belirtti. Soylu, Aslan'ın kendisini tehdit ettiğini ve bu sebeple şikayetçi olmadığını ifade etti.

Duruşma ilerleyişinde Aslan, kendisinin 2015-2022 yılları arasında 5-6 gayrimenkul aldığını, Ayhan isimli kişinin tuzak kurarak onu olayın içine soktuğunu iddia etti.

Mahkeme, bir sonraki celsede tanıkların dinlenilmesine karar verirken, savcılığın sanıkların 10 ila 15 yıl arasında hapis cezasıyla cezalandırılmasını talep ettiği belirtildi.

Olayla ilgili detaylar ve tanıkların ifadeleri, mahkeme sürecinin ilerleyişini görmek için bir sonraki duruşma bekleniyor.

Editör: Haber Merkezi