Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, asgari ücrette yapılacak artışa ilişkin açıklamalarda bulundu. Yılmaz, bir taraftan işçilerin alım gücünü korumak, diğer taraftan işverenlerin istihdamını devam ettirmesi, daha fazla insanı istihdam etmesi gibi haklı kaygıları olduğunu belirterek, "İşte buradaki dengeyi iyi kurgulamak gerekiyor" dedi.

Konya'da yeni atamalar! Kaymakam ve Vali Yardımcılarında değişiklikler oldu Konya'da yeni atamalar! Kaymakam ve Vali Yardımcılarında değişiklikler oldu

Yılmaz, memur emeklilerine yüzde 50 civarında bir artış öngördüklerini belirterek, "Memurun biliyorsunuz toplu sözleşme gereği alacağı bir fark var. Aldığı bir artış var, artı enflasyon farkı var. Bu da oldukça önemli bir rakama gelecek gibi görünüyor. Dolayısıyla bu memur emeklisine de zaten yansımış olacak" diye konuştu.

Yılmaz, emekli maaşlarında farklı kesimler arasında denge gözeteceklerini belirterek, "Bu dengeyi koruyucu, farklı emekli kesimleri arasındaki dengeyi koruyucu, özellikle daha düşük alanları gözetici bir yaklaşım sergileyeceğiz" dedi.

Editör: Haber Merkezi