İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, pazartesi ve salı günlerine ait olan programlarını viral enfeksiyon nedeniyle ileri bir tarihe erteledi. Bu önemli karar, İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu tarafından kamuoyuna duyuruldu.

Sözcü Zorlu, Meral Akşener'in sağlık durumu hakkında açıklama yaparak, genel başkanlarının viral bir enfeksiyon geçirdiğini belirtti. Bu nedenle, 25 Eylül Pazartesi günü yapılacak olan Başkanlık Divanı toplantısı ve 26 Eylül Salı günü gerçekleştirilmesi planlanan Eskişehir programının ileri bir tarihe ertelendiğini açıkladı.

MERAL AKŞENER VİRAL HASTALIĞA YAKALANDI

Zorlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in viral bir enfeksiyon geçirmesi sebebiyle yarın (25 Eylül Pazartesi) yapılacak Başkanlık Divanı toplantımız ve 26 Eylül Salı günü gerçekleştirilecek Eskişehir programımız ilerleyen bir tarihe ertelenmiştir." ifadelerini kullandı.

Akşener'in sağlık durumuyla ilgili daha fazla ayrıntı verilmezken, parti yetkilileri tarafından kamuoyuna yapılan bu açıklama sonrasında, genel başkanın en kısa sürede sağlığına kavuşması ve programlarına devam etmesi için geçmiş olsun dileklerinde bulunuldu.