İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenerek emeklilerin durumunu gündeme getirdi. Akşener, düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, Erdoğan'ı emekliler için adım atmaya çağırdı ve seçime kadar bu adımın atılması durumunda oyların Cumhurbaşkanı'nın olacağını belirtti.

Akşener, partisinin il başkanlığınca düzenlenen iftar programında yaptığı konuşmada, Türkiye'de emeklilerin yaşadığı sıkıntıları vurgulayarak, "Sayın Erdoğan'a bir kez daha sesleniyorum. Cumhurbaşkanı olarak her şey elinizde. Emeklilerimize bayramda 7 bin lira ikramiye vereceksin. 11 bin lira seyyanen zam yapacaksın. Sonra en düşük emekli maaşını asgari ücret seviyesine getireceksin. Bu seçime kadar bunu yap oylar senin olsun ama yapmıyorsan, emeklinin maaşını artırmıyorsan ben emeklinin oyuna talibim." şeklinde konuştu.

Akşener, Türkiye'nin sorunlarını çözmek için ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek, "Ülkemiz bu kazançlar üzerine bu ucube sistemden kurtulur zannettik ama sonra anladık ki meğer bu tahterevalli kavgasından herkes memnunmuş." dedi.

Öte yandan, Akşener'in televizyonda izlediği bir programda bir ekonomistin, kendisinin hiç ekonomiden bahsetmediğini söylemesi üzerine, sürekli olarak emeklilerin durumunu dile getirdiğini aktardığı da belirtildi.

Akşener'in bu çağrısı, seçim öncesi siyasi tartışmaların ve vaatlerin arttığı bir dönemde dikkat çekti. Emeklilerin yaşadığı ekonomik zorluklar ve beklentiler, seçimlerde önemli bir konu olarak ele alınıyor.