Meram’a kazandırılacak Aynel-İsmail Özgüney Aile Sağlığı Merkezi’nin protokolü Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç ve Hayırsever Mahmut Sami Özgüney tarafından imzalandı.

ÖNEMLİ BİR YATIRIM DAHA

Yol kenarında 2 gizemli ceset! Yol kenarında 2 gizemli ceset!

Hayırsever Mahmut Sami Özgüney’in annesi ve rahmetli babası adına Alakova Mahallesi’nde yaptıracağı "Meram Aynel - İsmail Özgüney Aile Sağlığı Merkezi" hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Kavuş, “Bu hayır sayesinde orada yaşayan hemşehrilerimiz şehir merkezine gelmek zorunda kalmadan yerinde sağlık hizmetlerinden yararlanabilecekler. Allah böyle gönlü güzel hayırseverlerin sayısını artırsın. Biz de Meram Belediyesi olarak arsayı verdik ve arsaya ilişkin su, kanalizasyon gibi alt yapı hattı ile ilgili çalışmaları da yapacağız” diye konuştu.

HER YIL YENİ BİR SAĞLIK YATIRIMI

Sağlıkta Konya Modeli’nin büyümeye ve ilerlemeye devam ettiğini ifade eden Konya İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Koç şöyle konuştu:

“ASM şehre uzak ama gelişmekte olan bir bölgede yapılacak. Bölge halkı için kolay ulaşılabilir olması sebebiyle bölge için önemli bir açığı kapatacak. Rabbim, Mahmut Sami Özgüney’in bu güzel hayrını kabul etsin. Bu arada ASM’nin arsasını temin eden ve diğer tüm sağlık kurumlarımızın ihtiyaçları için her zaman desteklerini esirgemeyen Meram Belediyesi’ne ve Başkan Mustafa Kavuş’a da şükranlarımı sunuyorum. Onların desteğiyle Meram her yıl yeni pek çok sağlık yatırımı kazanıyor.”

Hayırsever Mahmut Sami Özgüney de sağlık merkezinin Meram ve bölge halkına hayırlı olması temennisinde bulunarak desteklerinden dolayı Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş ve İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç’a teşekkür etti.