Bu kapsamda bölgeye sevk edilen araç, ekipman ve personeller, bir taraftan arama kurtarma faaliyetlerine destek verirken diğer taraftan belediyeye ait iş makinaları bölgede enkazın kaldırılmasına destek veriyor.

Yine bölgede hizmet vermeye başlayan Mobil Mutfak Tırı arama kurtarma ekipleri ile depremzedelere sıcak çorba ve yemek ikramı gerçekleştiriyor. Afet Koordinasyon Merkezi tarafından belirlenen ihtiyaca yönelik Meram Belediyesi'nin 3 adet çöp kamyonu da bölgede faaliyet göstermek üzere Hatay'a ulaştı.

MERAM AFET BÖLGESİ İÇİN SEFERBER OLDU

Meram Belediyesi Zabıta Müdürlüğü personellerinden oluşan ekip araç ve ekipmanlarıyla birlikte arama kurtarma faaliyetlerine destek olmak amacıyla Hatay'da görev yapıyor. İç dizaynı sedirli salon şeklinde düzenlenmiş bir otobüs ve konteynerler de deprem bölgesinde dinlenme ve barınma ihtiyacını karşılamak üzere Hatay istikametine doğru yola çıktı.

Öte yandan Konya Büyükşehir ve ilçe belediyelerinin ortak yardım kampanyası kapsamında Meram'da Yardım Toplama Alanı olarak belirlenen Lalebahçe Spor Tesisi'ne vatandaşlar tarafından battaniye, kışlık kıyafetler, gıda kolisi, ısıtıcı, sıvı ve katı sabun, kağıt havlu, sırt çantası gibi yardım malzemeleri ulaştırıldı. Bu kapsamda Meram'da yardım malzemesi taşıyan 25 araç Hatay'a ulaştı.