Karatay Bilgehanesi'nde geri sayım Karatay Bilgehanesi'nde geri sayım

Meram Belediyesi’nden Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) girecek gençleri çok sevindirecek bir müjde geldi. Meram’a bağlı bir ortaöğretim (lise) kurumunda eğitim gören tüm 12. sınıf öğrencilerinin Temel Yeterlilik Testi (TYT), Alan Yeterlilik (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) sınav başvuru ücretleri Meram Belediyesi tarafından karşılanacak.

MERAM BELEDİYESİ YKS ÜCRETİ BAŞVURU DETAYLARI

Bu anlamlı destekle ilgili Meram’daki bir lise (ortaöğretim) kurumunda öğrenim görme şartı bulunurken, destek alacak kişinin 12. Sınıf öğrencisi olması gerekiyor.

Açıköğretim liselerinde öğrenim gören öğrenciler için ise Meram’da ikamet etme ve 20 yaşını geçmemek, şartlar arasında yer alıyor.

Yalnızca internet üzerinden, https://yks.meram.bel.tr adresinden yapılacak olan başvurular 8 Nisan 2023 Cumartesi günü saat 08:00’de başlayacak ve 12 Nisan 2023 Çarşamba günü saat 17.00’da son bulacak.

Destekten yararlanacak öğrencilerin e-devlet üzerinden aldıkları öğrenci belgelerini ve ÖSYM’ye yaptıkları başvuru kayıt belgelerini, başvuru ekranındaki ilgili alanlara pdf, jpeg, jpg ya da png formatında yüklemeleri gerekiyor.

Öğrenciler kayıt oldukları her oturum için ödeme alabilecekler. Web sitesi dışında yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği destekten yararlanmak için başvuru esnasında belirtilen IBAN adresinin öğrencinin kendisine ya da velisine ait olması gerekiyor.

Farklı bir kurumdan YKS kayıt ücreti desteği almış veya başvurusu onaylanmış öğrenciler bu ödemeden faydalanamayacaktır. Başvuruları onaylanan öğrencilerin destek ödemeleri beyan ettikleri IBAN adresine en geç 19 Nisan 2023 Çarşamba gününe kadar gerçekleştirilecek.