Konya'da Yıldırım Düşen Evde Yangın Çıktı! Konya'da Yıldırım Düşen Evde Yangın Çıktı!

Meteoroloji İşleri Konya'ya art arda uyarılar yayınladı. Haftasonu Konya'nın bazı ilçelerinde sel olayları görüldü. Yağışların bu hafta da devam edeceği bildirilirken bir de sarı kodlu uyarı geldi.

METEOROLOJİ'DEN KONYA'YA UYARI

Yapılan tahminlere göre Konya'da 30 Nisan Salı günü kuvvetli yağış bekleniyor. Yayınlanan uyarıda ise şu cümleler kullanıldı:

Son değerlendirmelere göre; 30.04.2024 Salı günü İç Anadolu (Ankara, Konya, Karaman, Niğde, Aksaray, Kırşehir, Kırıkkale, Nevşehir, Çankırı ve Yozgat), Doğu Akdeniz’in iç kesimleri (Adana’nın kuzeyi, Mersin’in iç kesimleri, Antalya’nın doğusunun iç kesimleri) ile Kastamonu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Konyaya Uyari Geldi 29 Nisan

KONYA'YA SAAT VERİLDİ

Beklenen hava olaylarının Konya'nın tüm ilçelerinde görülebileceği ve 30 Nisan 2024 saat: 12.00'dan başlayarak 30 Nisan saat: 23.00'a kadar süreceği bildirildi.