Konya'da Yerel Market Devri: Migros'a Geçti

Türkiye genelinde değişen ticaret dengeleri ve artan girdi maliyetleri, bazı marketleri sektörden çekilmeye veya devralınmaya itiyor. Konya'da da bu durumdan nasibini alan Kent Gross, 6 şubesini Migros'a devretti. Rekabet Kurumu'nun onayı ile gerçekleşen bu devralma ile Migros, Konya'daki mağaza sayısını 18'e çıkarmış oldu.

Konya'da Migros Dönemi Başlıyor

Merhaba'da yer alan habere göre son yıllarda Konya'da atılım yapan Migros, Adese'nin kapanışının ardından Kent Gross'un 6 şubesini de devralarak kentteki en güçlü zincir market konumuna yükseldi. Bu devralma ile Migros'un Konya'daki pazar payının önemli ölçüde artması bekleniyor.

Devralma Sektörde Ses Getirdi

Migros'un Kent Gross'un 6 şubesini devralması sektörde büyük ses getirdi. Bu devralmanın, Konya'daki market sektöründe dengeleri değiştirmesi ve Migros'un hakimiyetini artırması öngörülüyor.

1162 12

Konuyla İlgili Açıklama

Rekabet Kurumu, Fatih Özbabacan Gıda Dış Tic. Ltd. Şti.'nin Konya'da bulunan altı adet mağazasının kiracılık haklarının ve sabit kıymetlerinin, Migros Ticaret AŞ tarafından devralınması işlemine izin verdiğini açıkladı.

Devralmanın Etkileri

Migros'un Kent Gross'un 6 şubesini devralması, Konya'daki market sektöründe önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Bu devralmanın, Konya'daki market sektöründe dengeleri değiştirmesi ve Migros'un hakimiyetini artırması öngörülüyor.

Migros Konya Subeleri

Migros'un Konya'da 6 şube devralması, sektörde büyük ses getirdi. Bu devralmanın, Konya'daki market sektöründe dengeleri değiştirmesi ve Migros'un hakimiyetini artırması bekleniyor.