Ankara Seymenler Kulübü Derneği Genel Başkanı Şerafettin Demir, "İnci Taneleri" dizisinin Ankara kültürünü yanlış tanıttığı gerekçesiyle yapımcıya dava açacaklarını duyurdu. Pavyon sahneleri ve danslarının gençleri olumsuz etkilediğini belirten Demir, dizinin yayından kaldırılması için hukuki süreci başlattıklarını ifade etti.

Pavyon Görüntüleriyle Tepki Çeken Dizinin Fragmanı İnterneti Salladı

Dizinin tanıtım videosundaki pavyon sahneleri, Ankara Seymenler Kulübü Derneği tarafından tepkiyle karşılandı. Şerafettin Demir, ana karakterin fragmandaki elbisesinin bir internet sitesinde satışa sunulduğunu ve aynı gün tükendiğini belirterek, pavyon kültürünün gençleri olumsuz etkilediğini savundu.

Ankara Seymenler Kulübü Derneği: Pavyon Kültürü Bir Utanç

Dernek Genel Başkanı Şerafettin Demir, pavyon kültürünün Ankara için bir utanç olduğunu ifade ederek, "Pavyonlar, ahlaki düşüklüğün, kadın sömürüsünün, mafyalaşmanın, çürümüşlüğün merkezidir. Dizilerle bu kültürü özendirmeye çalışan zihniyetlere karşı çıkacağız" dedi.

RTÜK'e Başvuru: "Diziyi Yayından Kaldırmak İçin Hukuki Haklarımızı Kullanacağız"

Ankara Seymenler Kulübü Derneği, "İnci Taneleri" dizisinin yayından kaldırılması için RTÜK'e başvuruda bulundu. Dernek, pavyon kültürünün olumsuz etkilerini önlemek adına dizinin kaldırılmasını talep ederek, hukuki haklarını kullanacaklarını ifade etti.