Türkiye A Milli Futbol Takımı, EURO 2024 Elemeleri D Grubu'nda aldığı sonuçlarla çalkalanırken, Teknik Direktör Stefan Kuntz görevden alındı. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yönetimi, Ermenistan ile oynanan berabere maçın ardından ve Japonya'ya karşı alınan 4-2'lik yenilginin hemen ardından Kuntz'a veda etti.

Milli Takım'ın son dönemdeki performansı, özellikle Japonya maçının sonucu, Kuntz'un görevine son verilmesinde belirleyici oldu. Takım, EURO 2024 Elemeleri D Grubu'ndaki 5. maçında Ermenistan ile sahasında 1-1 berabere kalmıştı.

Kuntz'un yerine gelecek teknik direktör konusunda ise çeşitli iddialar dolaşıyor. Geçen sezon Adana Demirspor'u çalıştıran Montella'nın, Kuntz'un yerine atanması bekleniyor.

SERGEN YALÇIN, MONTELLA, ABDULLAH AVCI VE AYKUT KOCAMAN

TFF yönetimi, Milli Takım Teknik Direktörü olarak düşünülen diğer isimler arasında ise Sergen Yalçın, Aykut Kocaman ve Abdullah Avcı'nın adlarını da sıkça duyuruyor.

Stefan Kuntz, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın başında geçirdiği dönemde bazı olumlu sonuçlar elde etse de, son zamanlarda alınan kötü sonuçlarla eleştirilere maruz kalmış ve Japonya maçının sonucu, onun görevine son verilmesine yol açmış gibi görünüyor. Milli Takım, yeni teknik direktörüyle EURO 2024 Elemeleri'nde daha iyi bir performans sergilemeyi hedefliyor.