Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin sağlık sorunları sebebiyle İzmir ve Manisa programlarını aniden iptal etti. İnce’nin sağlık probleminin ne olduğuna ilişkin resmi bir bir açıklama yapılmazken, 'durumunun ciddi' olduğu belirtiliyor. Fenalaşan İnce'ye kalp krizi riskine karşı dilaltı hapı verildiği ve doktoru tarafından Ankara'ya dönmeye ikna edildiği belirtiliyor. İnce, sağlığı merak edilirken, kişisel Twitter hesabından, son dakika açıklama yaptı. 

İyi değil, yürümekte zorlanıyor

Odatv'nin haberine göre doktor tavsiyesiyle Ankara'ya hareket eden İnce'nin sağlık durumunun yalnızca psikolojik olarak değil fiziki olarak da iyi olmadığı belirtildi. İnce'nin yürümekte zorlandığı öğrenildi. Parti yöneticilerinin kalp krizi endişesiyle İnce'ye dil altı hapı verdiği gelen bilgiler arsında.

Adam resmen kazandı: 28 Mayıs kesinleşmiş seçim sonuçları açıklandı Adam resmen kazandı: 28 Mayıs kesinleşmiş seçim sonuçları açıklandı

Ambulansla gitmeyi reddetti

Seçim çalışmalarını yarıda keserek Ankara’ya gitmek için İzmir’den yola çıkan Muharrem İnce, yeniden rahatsızlanınca mola vermek zorunda kaldı.  Doktor kontrolünde olan Muharrem İnce’nin bir süre dinlendirilmesinden sonra tekrar Ankara’ya hareket etmesi bekleniyor. Muharrem İnce’nin rahatsızlığın siyasi olarak kullanılmaması için Ankara’ya ambulans eşliğinde gitmeyi reddettiği öğrenildi.

İnce'nin durumu gerçekten kritik

Gazeteci Zeynep Çakır, "Avukatıyla görüştük, Muharrem İnce'nin durumu gerçekten kritik... Umarım toparlar kendini" paylaşımı yaptı.  Muharrem İnce'nin İzmir ziyareti kapsamında Karşıyaka Çarşı’da esnaf turu yaptıktan sonra Manisa’da gençlik buluşmasına katılacağı duyurulmuştu. 

muharrem-ince-aciklama

Gazeteciler, savcılar neredesiniz?

Muharrem İnce saat 17:00 sularında kişisel Twitter hesabından yaptığı açıklamada ise savcıları göreve çağırdı. İnce, "45 gündür sahte dekontlarla, sahte belgelerle, sahte videolarla iftira atan ve algı operasyonu yapan FETÖ'cülere karşı bu ülkenin gazetecileri neredesiniz? Savcıları neredesiniz? Bu aşağılık teröristlerin kumpaslarından medet umanlar, bunları yayanlar, bunlara inananlar; kumpas davaları döneminde yaşananları hatırlamıyor musunuz? Bu aşağılık teröristlerle ömrümün sonuna kadar mücadele edeceğim." dedi.