Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Beyşehir'deki Beysu Tesisleri'nde incelemelerde bulundu. Altay, mevcut tesisin kapasitesini artırmakla ilgili çalışma yürüttüklerini belirterek, "Mevcut kapasitemiz, bu fabrika tamamlandığında 5 buçuk katına çıkacak" dedi.

Altay, Beyşehir ilçesindeki Doğanbey Mahallesi'nde bulunan Beysu tesislerindeki inceleme sonrası değerlendirmelerde bulundu. Altay, mevcut fabrikanın üretime devam ederken hem gelen talep yoğunluğu hem de suyun stratejik ürün olmasından dolayı bölgeye çok büyük bir yatırım yaptıklarını açıkladı.

Konya Ilgın'da Art Arda Hissedilen Deprem Korkuttu Konya Ilgın'da Art Arda Hissedilen Deprem Korkuttu

konya-beysu-yeni-tesis

Mevcut tesisin kapasitesini artırmakla ilgili çalışma yürüttüklerini kaydeden Altay, "32 bin metrekare arsa üzerine 18 bin metrekare kapalı alan inşa ediyoruz. Mevcut kapasitemiz, bu fabrika tamamlandığında 5 buçuk katına çıkacak ve Türkiye'nin en modern, en hijyenik tesislerinde Beysu'yu üretmeye başlayacağız. Konya'nın önemli markalarından birisi olan Beysu, inşallah bundan sonra bölgemizin önemli markalarından birisi haline gelecek. Doğanbey'imize, Beyşehir'imize ve Konya'mıza hayırlı olsun" açıklamalarında bulundu.

Editör: Haber Merkezi