Ünlü oyuncu Nilperi Şahinkaya, sosyal medyada Cem Garipoğlu'nun kız kardeşi Sakine ile birlikte göründüğü bir fotoğrafın ardından gelen tepkilere yanıt verdi. Şahinkaya, yaşananların ardından yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Son günlerde hakkımda çeşitli iddialar ve eleştiriler dolaşıyor. Bu noktada açıklama yapma ihtiyacı duydum. Sakine adlı kişiyi o fotoğrafta tanımadım. O anki buluşmamızda orada bulunan kişiler arasında olduğunu bana sonradan söylediler. Sakine ile daha önce hiç karşılaşmadım, tanışmadım ve kendisini bilmiyordum. Bu durum benim için tamamen sürpriz oldu."

Şahinkaya, yaşanan bu olayın kendisini hedef alan olumsuz yorumlara dönüştüğünü belirterek, "Sosyal medya üzerinden yapılan linç kampanyası oldukça üzücü. İnsanların bu kadar hızlı ve bilinçsizce bir kişiyi hedef almasını anlamak zor. Lütfen daha sağduyulu olalım ve çirkinleşmeden tartışmalarımızı sürdürelim" şeklinde konuştu.

Kim Milyoner Olmak İster'de 1 Milyonluk Sorunun Cevabı... Kim Milyoner Olmak İster'de 1 Milyonluk Sorunun Cevabı...

Cem Garipoğlu'nun Kardeşi Sakine ile İlgili Fotoğrafın Arka Planı

Cem Garipoğlu'nun kardeşi Sakine'nin, Münevver Karabulut'un öldürüldüğü koltukta verdiği pozun yer aldığı bir fotoğraf, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Ancak Nilperi Şahinkaya'nın açıklamasına göre, o anki buluşmada Sakine'nin kim olduğunu bilmeyen Şahinkaya, olayın ardından yapılan paylaşımlarla haberdar oldu.

Cem Garipoğlu Kimdir?

Cem Garipoğlu, 2009 yılında lise öğrencisi Münevver Karabulut'un vahşice öldürülmesiyle bilinen bir isimdir. Münevver Karabulut'un cesedi bir çöp konteyneri içerisinde bulunmuş ve Cem Garipoğlu cinayetten suçlu bulunarak cezaevine gönderilmiştir. 2014 yılında cezaevinde kendisini asarak intihar ettiği haberleri basına yansımıştır. Ancak bu duruma inananlar olduğu gibi, Cem Garipoğlu'nun kaçırıldığını düşünenler de bulunmaktadır.

Yaşanan bu olaylar, hem Cem Garipoğlu'nun işlediği cinayet hem de Nilperi Şahinkaya'nın bu olayla ilişkilendirilmesi nedeniyle geniş yankı uyandırmış ve kamuoyunun dikkatini çekmiştir.