Ereğli Belediye Başkanı Hüseyin Oprukçu, göreve geldiği günden bu yana halkının nabzını tutarak, istek, talep ve önerilerini dinlemeye devam ediyor. Her günü adeta bir halk günü gibi geçiren Başkan Oprukçu, Ereğli'nin çeşitli mahallelerindeki vatandaşlarla bir araya gelerek, sorunları yerinde tespit edip çözüm üretiyor.

Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilmesi noktasında da Başkan Oprukçu, hemşerilerinden gelen tebrikleri memnuniyetle karşılıyor. Kendi arzusu için değil, Ereğli'nin ihtiyaçları doğrultusunda bir dönem daha görev almak istediğini belirten Oprukçu, "Vilayet Ereğli'nin Belediye Başkanı olarak sizlere hizmet etme şerefini yaşamak istiyorum" diyor.

Başkan Oprukçu, Ereğli'nin tarihine ve dokusuna büyük önem verdiğini vurgulayarak, restorasyon çalışmalarını hızlandırdıklarını ifade ediyor. Taş evlerdeki kirliliği ortadan kaldırdıklarını belirten Başkan, aş ocağını yeni bir binaya taşıyarak, kız öğrenci yurdunu tamamlayarak üniversite öğrencilerini rahatlatma hedefinde olduğunu söylüyor.

Öte yandan, Ereğli'nin kentsel dönüşüm projelerine de değinen Başkan Oprukçu, Eski Buğday Pazarı ve Eski Sanayi bölgesinin dönüşümünü hızlandırmak için önemli adımlar atacaklarını belirtiyor. Bu kapsamda, önümüzdeki günlerde 1. Etap ihalesini yaparak temel atacaklarını ifade eden Başkan, birlikte başarmanın onurunu yaşamak istediğini söylüyor.

Ziyarete gelen vatandaşlar ve Beyköy Mahalle sakinleri, Belediye Başkan Adaylığı sürecinde Başkan Oprukçu'nun yanında olduklarını ifade ediyor. Ereğli'nin huzur şehri olması için verdikleri destekten dolayı memnuniyetini dile getiren vatandaşlar, Başkan Oprukçu'nun liderliğindeki Ereğli'nin daha da güzelleşeceğine inandıklarını belirtiyor.