CHP Genel Başkanı Özgür Özel, partisinin geleceğine dair önemli açıklamalarda bulundu. Özel, yapılacak olan ilk genel seçimde iktidarı değiştirmeyi başarı olarak gördüğünü dile getirerek, bu hedefe ulaşamaması durumunda görevi bırakacağını ve delegeye danışacağını ifade etti.

Özel, "Yapılacak ilk genel seçimlerde iktidarı değiştirmeyi başarı, değiştirememeyi ise başarısızlık olarak görürüm." dedi ve ekledi: "Örneğin parti birinci parti oldu ama iktidarı değiştiremedim, kendimi başarılı saymam, olağanüstü kongreye giderim. Delegeye sorarım, 'başarılı mıyım, başarısız mıyım' diye."

Kamu'da Birden Fazla Maaş Alma Dönemi Sona Eriyor: Düzenleme Meclis'e Sunuldu! Kamu'da Birden Fazla Maaş Alma Dönemi Sona Eriyor: Düzenleme Meclis'e Sunuldu!

Ayrıca, selefi Kemal Kılıçdaroğlu'nun sık sık eleştirildiği başarısızlıklara rağmen genel başkanlığı bırakmaması konusu da gündeme geldiğinde, Özel şunları söyledi:

Başarılı görünen ama iktidar değiştiremeyen bir sonuç var ise kararı delegeye bırakırım. Eğer kötü bir sonuç aldıysam ve kaybedersem de derhal bırakırım.

Özel, geleceğe dair ittifak konularına da açıklık getirdi. İyi Parti ve HEDEP ile olan iş birliği konusunda sorumlulukların olduğunu belirten Özel, "İyi Parti iş birliği yapmama konusunda kararlıysa buna saygı duymak durumundayız. Ama ben benim seçmenime iş birliği yapmamayı ya da onun önünü tıkamayı anlatamam. O yüzden üstüme düşen ne varsa onu yapacağım." ifadelerini kullandı.

HEDEP ile iş birliği konusunda ise kamuoyunun bilgilendirilmesi gerektiğini vurgulayan Özel, şunları söyledi: "Bir iş birliği olacaksa, örneğin bizim adımıza bazı yerlerde fedakarlıklar yapılacaksa, bunu kamuoyu bilecek. Kamuoyuna izah edemeyeceğimiz ve savunamayacağımız bir iş birliği içinde olmayacağız."

Özgür Özel'in açıklamaları, CHP'nin gelecekteki politik stratejileri ve ittifak olanakları konusunda merak uyandırdı. Delegeye danışma ve neticelendirme üzerine kurulu bu yaklaşım, partinin gelecekteki adımlarını da etkileyecek gibi görünüyor.

Editör: Haber Merkezi