Konya piyasalarında 20,147 liradan alınan dolar 20,379 liradan, 22,210 liradan alınan euro ise 22,476 liradan satılıyor.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar, artık maliyet hesabı yaparken doların 21 lira olarak baz alındığını açıkladı.

Sözcü’den Gamze Bal’a konuşan Yorgancılar “Aldığınızla sattığınız döviz arasında 1 TL’den fazla fark var. 19,4-19,5’ten bozduğunuz doları almaya kalktığınızda 20,5-21 seviyeleriyle karşılaşıyorsunuz. Bu da döviz borcu olanların maliyetini etkileyen bir durum. Maliyet yaparken herkes 21 liralık doları baz alıyor” dedi.

Ostim Sanayici ve İş İnsanları Derneği (OSİAD) Başkanı Süleyman Ekinci ise kurdaki makasın yarattığı bu zararın, en geç seçimden sonra otomotivden mobilyaya, çatal bıçaktan cam ürünlerine kadar yeni zamlara neden olacağını söyledi.

OPEC üretim azalacak dedi motorine kallavi zam göründü OPEC üretim azalacak dedi motorine kallavi zam göründü

SEÇİM SONUNA DİKKAT ÇEKTİLER

Morgan Stanley, seçimin ardından hangi ittifak kazanırsa kazansın dolar kurunda ilk etapta yukarı yönlü hareketler bekliyor. Morgan Stanley gibi İngiliz HSCB bankası da seçimden sonra doların ilk etapta 20 TL, yıl sonuna doğru ise 23 ve 24 TL’yi bulacağını söylüyor.