Sahil şeridinde yaşanan kriz, konaklama ve yiyecek içecek sektöründeki artışlar nedeniyle derinleşiyor. Artan maliyetler turistlere yansıtıldıkça kriz daha da büyüyor ve bu durum, özellikle konserlerin iptaline neden oluyor. Bodrum gibi turistik bölgelerdeki pop sanatçıları, on binlerce kişiye verdiği konserlere hasret kaldı. Sanatçıların büyük meydanlarda konser vermek yerine sadece 10-12 bilet satabildiği öğrenildi, bu da konserlerin iptal edilmesine yol açtı.

Konya'da Festivaller Tam Gaz Devam Ediyor

Konya, sahil şeridinden umduğunu bulamayan şarkıcılar için yeni bir umut kapısı oldu. Konya'daki bazı belediyeler, tasarruf tedbiri kararlarına rağmen yaz konserleri ve festivaller düzenlemeye devam ediyor. Özellikle Akşehir'de düzenlenen Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği, büyük bir ilgi görüyor.

Akşehir Aleyna Tilki Konseri

İslam Alimi'ni Böyle Anıyorlar

Nasreddin Hoca, Sivrihisar’ın Hortu köyünde doğdu ve yaşamının büyük kısmını Akşehir'de geçirdi. 1959 yılında başlatılan "Nasreddin Hoca Şenliği", 65 yıldır kesintisiz devam ediyor. Bu yıl 5-10 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek şenlikte, hem 'tasarruf tedbirleri' hem de 'manevi değerler' göz ardı edilerek gösterişli bir etkinlik planlandı. CHP'li Akşehir Belediyesi, Nasreddin Hoca Şenliği'nde LGBT destekçisi Aleyna Tilki'ye sahne verecek.

Konya'da İşler Rayından Çıktı: Ya Marketler 'Memurdan Başkası Alışveriş Yapamaz' derse... Konya'da İşler Rayından Çıktı: Ya Marketler 'Memurdan Başkası Alışveriş Yapamaz' derse...

Akşehir Gazapizm Konseri

Şarkıcılar Konya'da Aradığını Buldu

Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği, Aleyna Tilki, Gazapizm, Volkan Konak, Ümit Besen gibi ünlü isimleri ağırlayacak. Toplamda 14 konser verilecek ve bu konserler, sahil şeridinde yaşanan hayal kırıklıklarını telafi edecek gibi görünüyor.

Akşehir Volkan Konak Konseri

CHP'li Köksal İşi Abarttıkça Abarttı

31 Mart yerel seçimlerinde Akşehir'de seçimi kazanan CHP, yaklaşık 20 yıl sonra ilk kez Nasreddin Hoca Şenliği düzenliyor. AK Parti dönemine kıyasla daha görkemli bir şenlik hazırlayan CHP'li Akşehir Belediyesi, farklı alanlardan isimleri davet ederek çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Nuri Köksal Makam Aracı Şovu Yapmıştı

Geçim Sıkıntısından Dem Vuran CHP İsrafta Yarışıyor

Tasarruf tedbirleri uygulanırken Akşehir Belediyesi'nin gösterişli bir etkinlik düzenlemesi tepki çekti. Vatandaşlar konserleri eleştirirken bazı kesimlerin can simidi olan CHP'nin "tasarruf" çağrılarına kendisinin uymaması da ayrı bir tezat olarak görüldü.

Editör: Haber Merkezi