Karatay Belediyesi, kültür-sanat etkinlikleri kapsamında önemli işlere imza atmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Karatay Belediyesi; Hazreti Mevlana, Yunus Emre ve Muhammed Nasuhi gibi daha birçok önemli şahsiyetin şiirlerinden yaptığı besteler ve geleneksel dini müzikle Anadolu müziğini buluşturan Sedat Anar Konseri düzenleyecek.

İran kökenli kanuna benzer özel bir çalgı olan Santur’uyla bugüne kadar Türkiye’de ve yurt dışında pek çok konser veren Sanatçı Sedat Anar, “İlahiler, Nefesler ve Deyişler” temalı konseriyle Karatay’da Konyalılara bir müzik ziyafeti sunacak. Sedat Anar Konseri, 23 Aralık Cuma akşamı saat 19.30’da Karatay Gençlik Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Leyla ile Mecnun'un Ak Sakallı Dedesi Köksal Engür hayatını kaybetti Leyla ile Mecnun'un Ak Sakallı Dedesi Köksal Engür hayatını kaybetti

BAŞKAN HASAN KILCA’DAN KONSERE DAVET

Vatandaşları zengin içerik ve nitelikli etkinliklerle buluşturduklarını aktaran Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, tüm Konyalı sanatseverleri konsere davet etti.

Başkan Hasan Kılca; “Geçtiğimiz yıl da Sedat Anar Karatay’ımızda çok güzel bir konser vermişti. Konsere vatandaşlarımızın yoğun ilgisi vardı ve tekrarını istemişlerdi. Biz de Karatay Belediyesi olarak hemşehrilerimizin bu isteğini kırmayarak yeniden Sedat Anar’ı bu yıl da hemşehrilerimizle buluşturuyoruz. Çok keyifli geçeceğine inandığımız konsere tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz” dedi.