İki yaşında bir erkek çocuğu babası olan Çalgay'ın şehadet haberini, Çorum il merkezindeki evinde yaşayan eşi Esma Nur Çalgay aldı.

Çalgay ailesinin yaşadığı Buharaevler Mahallesi 5. Sokak'a, şehidin adının yaşatılması ve onurlandırılması amacıyla Türk bayrağı asıldı. Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş'un vatan için verdiği mücadele, sembolik olarak mahallelerinin en yüksek noktasında dalgalanan bayrakla bir kez daha gözlere çarpıyor.

Şehit haberinin ardından Çorum Vali Yardımcısı Erdoğan Kanyılmaz, CHP Çorum Milletvekili Mehmet Tahtasız, Çorum Emniyet Müdürü Arif Pehlivan ve AK Parti Çorum İl Başkanı Murat Günay, şehidin eşi Esma Nur Çalgay'ın yaşadığı eve taziye ziyaretinde bulundu. Ziyarette, şehit ailesine başsağlığı dileklerini ileten yetkililer, acılarını paylaşarak destek olmaya çalıştı.

Piyade Astsubay Kıdemli Çavuş Buğra Çalgay'ın fedakarlığı ve vatan sevgisi, Çorum'un dört bir yanında duyulan birlik ve beraberlik duygularını bir kez daha alevlendirdi. Şehit haberinin ardından Çorum'da birçok vatandaş, sosyal medya ve diğer platformlarda başsağlığı mesajları paylaşarak ailenin yanında olduklarını gösterdi.

Editör: Haber Merkezi