Konya'ya 1 milyar TL'lik şehir manzaralı kütüphane Konya'ya 1 milyar TL'lik şehir manzaralı kütüphane

Selçuklu Belediyesi, Selçuklu'da ikamet eden lisans ve önlisans öğrencilerine sağlanacak olan eğitim desteğini bugün itibariyle hesaplara yatırdı. Bu destek kapsamında, öğrencilere verilecek olan 2.500 TL tutarındaki ödeme, Başkan Ahmet Pekyatırmacı tarafından duyuruldu.

Pekyatırmacı, sosyal medya platformu üzerinden yaptığı açıklamada, "Sevgili Gençler, Geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığımız, Selçuklu’da ikamet eden ve üniversiteye ilk kez kayıt olan önlisans ve lisans öğrencilerimize vereceğimiz 2.500 TL’lik eğitim desteği için beklenen an geldi." ifadelerini kullandı.

Başvuruların geçtiğimiz aylarda alındığı belirtilirken, eğitim desteğinden faydalanacak öğrenciler arasında ilk defa üniversiteye yerleşenlerin bulunduğu vurgulandı. Toplamda 2.422 öğrenciye ulaşan eğitim desteği tutarı 6.055.000 TL olarak açıklandı.

Pekyatırmacı, öğrencilere hitaben, "Kıymetli gençler hesaplarınızı kontrol etmeyi unutmayın. Güle güle harcayın." diyerek ödemelerin yapıldığını ve öğrencilerin hesaplarını kontrol etmeleri gerektiğini belirtti.

Selçuklu Belediyesi'nin bu eğitim desteğiyle öğrencilere verdiği destek, ilçedeki eğitim gören gençler arasında memnuniyetle karşılandı ve eğitim masraflarına katkı sağladı.

Editör: Haber Merkezi