Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruyla, Selçuklu ilçesindeki öğrencilere büyük bir eğitim desteği sunacaklarını açıkladı. Başkan Pekyatırmacı, öğrencilere yönelik verilecek olan maddi destek miktarlarını ve detayları paylaşarak gençlerin yüzünü güldürdü.

Lise son sınıf öğrencileri için Selçuklu Belediyesi tarafından sağlanacak eğitim desteği miktarı 1500 TL olarak belirlendi. Başkan Pekyatırmacı, Selçuklu'da ikamet eden bu öğrencilere yönelik sağlanacak destekle ilgili olarak, "Lise son sınıf öğrencilerimize 1.500 TL eğitim desteği sağlayacağız." ifadelerini kullandı.

Önlisans ve lisans öğrencileri de unutulmadı. Selçuklu ilçesinde ikamet eden ve ilk kez kayıt yaptıran önlisans-lisans öğrencileri için sağlanacak eğitim desteği miktarı ise 2500 TL olarak açıklandı. Başkan Pekyatırmacı, gençlere hitaben yaptığı açıklamada, "Detayları ilerleyen günlerde paylaşacağız. Şimdiden güle güle harcayın." şeklinde konuştu.

selcuklu-belediyesi-bin-500-lira-yardimselcuklu-belediyesi-4-bin-lira-yardimselcuklu-belediyesi-2-bin-500-lira-yardim

Üniversite öğrencileri de bu eğitim desteği kapsamında düşünülmüş durumda. Başkan Pekyatırmacı, örgün öğretime devam eden ve Selçuklu ilçesinde ikamet eden Selçuk Üniversitesi ve KTÜN öğrencilerine 4000 TL eğitim desteği sağlanacağını belirtti.

Zenginden Daha Çok Vergi Alınacak Zenginden Daha Çok Vergi Alınacak

Selçuklu Belediyesi'nin bu öğrenci dostu adımı, ilçedeki gençler arasında memnuniyetle karşılandı. Eğitim desteği sağlanacak miktarlar ve detaylar ilerleyen günlerde açıklanacakken, bu adımın gençlerin eğitim yolculuğuna önemli bir destek sağlayacağı kesin görünüyor.