Konya'nın Seydişehir ilçesinde, 42ARC 125 plakalı kireç taşı yüklü hafriyat kamyonu, Seydişehir Antalya karayolunun 9. kilometresinde seyir halindeyken bir yangınla karşı karşıya kaldı. Sürücüsünün kimliği henüz belirlenemeyen araç, aniden alev almaya başladı, durumu fark eden sürücü ise kamyonu yol kenarına park ederek araçtan ayrıldı.

Olayın hemen ardından bölgeye çağrılan itfaiye ekipleri, yangına hızla müdahale etti. Yoğun çaba sonucu yangın kontrol altına alındı, ancak kamyonun ön kısmı yangın nedeniyle kullanılamaz hale geldi.

konya-kamyon-yandi-seydisehir

Yangının çıkış sebebi henüz netlik kazanmazken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Seydişehir'de meydana gelen bu olayda şans eseri yaralanan ya da can kaybı yaşanan bilgisi gelmezken, yangının etkisiyle kamyonun zarar gördüğü bildirildi.

Seydişehir Antalya karayolunda meydana gelen bu olayın ardından güvenlik ve trafik önlemleri alındı. Kamyonun yangını sonrası yolun trafiğe kapanmaması için ekiplerin yoğun çabası sayesinde olası bir trafik sıkışıklığı da önlenmiş oldu.