Büyük olayları gerçekleşmeden yıllar önce tahmin etmekle  ABD'nin en uzun soluklu dizisi The Simpsons'ın (Simpsonlar) yeni kehaneti ortaya çıktı. ABD'li gazeteci Natalie Morris, çizgi dizinin 2023 sonbaharında Kosova-Sırbistan savaşının yaşanacağını öngördüğünü iddia etti.

Balkanlar'da bitmeyen hesaplaşma: Kosova

Morris, "Kosova, Simpsonlar'ın 2023 sonbaharında Kosova ve Sırbistan arasında bir savaş çıkacağını öngören bu sahnesini gördünüz mü? Uğursuz görünüyor." dedi.

simpsonlar-kehanetleri-2simpsonlar-kehanetleri-3

2005 yılında yayınlanmıştı

Bununla birlikte Morris, bu kehaneti, The Simpsons'ın  "Home away from Homer " adlı bölümünde gördü. Söz konusu bölüm, 2005 yılında televizyonda yayınlandı.  

Morris,  bu sahnede ilginç bir ayrıntı daha fark ettiğini belirterek şunları söyledi: "Aynı bölümde Simpsonlar, Oppenheimer filminin gösterildiği sinema salonuna gidiyor. Yıl 2023 ve Oppenheimer sinemalarda."

Oppenheimer'a övgü yağdı

Öte yandan, The Simpsonlar'ın daha önce 16 Haziran'a yaşanan Titan denizaltı faciasını da tahmin ettiği iddia edilmişti. 

En son Titan ile gündeme geldi

Trajik durum son günlerde dünya çapında milyonlarca insanı şok ederken, 1989 yılında hayatını başlayan The Simpsons (Simpsonlar) dizisinin bir bölümü akıllara geldi.

simpsonlar-kehanetleri-1

Bazı Simpsons hayranları, 2006'da yayınlanan bir bölümde kayıp Titan olayına ürkütücü derecede benzer bir hikayeyi hatırladılar.

Söz konusu bölümde; aile reisi Homer Simpson, biyolojik babası Mason Fairbanks olduğuna inandığı bir adam tarafından bir maceraya atılıyor. 

Fairbanks, Homer'ı gemisine çıkarır ve ona batık geminin kayıp zümrüt hazinesi olan "Piso Mojado" dan bahseder. Mason ve Homer sonunda hazineyi bulmak için bireysel denizaltılarla okyanusun derinliklerine gitmeye karar verdiler. Ancak ikili ayrılınca ortalık karışır.

Homer bir mercanın içinde sıkışıp kalır ve damarındaki oksijen azaldıkça bilincini kaybetmeye başlar. Simpsons'ın babası sonunda üç gün sonra bir hastanede uyanır ve çetin sınavdan sağ kurtulur.

Öte yandan, Simpsonlar'ın daha önce Donald Trump'ın ABD Başkanı olacağını ve  corona virüs pandemisi bildiği de öne sürülmüştü.

SİMPSONLAR HAKKINDA

Simpsonlar, Amerikan animasyon televizyon dizisi olan "The Simpsons" olarak da bilinen bir dizidir. Dizi, Matt Groening tarafından yaratılmıştır ve 1989 yılından beri yayınlanmaktadır. Simpsonlar, Springfield adında bir Amerikan kasabasında yaşayan, sıradan bir aile olan Simpson ailesi etrafında dönen mizahi bir animasyon dizisidir.

Dizi, başta Homer Simpson, Marge Simpson, Bart Simpson, Lisa Simpson ve Maggie Simpson olmak üzere birçok renkli karakteri içerir. Her bir bölüm, ailenin günlük yaşamına ve etrafındaki komik olaylara odaklanır. Simpsonlar, genellikle toplum, politika, popüler kültür ve aile ilişkileri gibi konuları hicivli bir şekilde ele alır.

Simpsonlar, animasyon tarihinin en uzun soluklu dizilerinden biridir ve yayınlandığı süre boyunca birçok ödül kazanmıştır. Dizi, geniş bir hayran kitlesi tarafından sevilir ve sosyal ve kültürel bir fenomen haline gelmiştir. Simpsonlar, mizahi tarzı, renkli karakterleri ve toplumsal eleştirileriyle tanınır.