Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının coşku ve heyecanla sürdüğü bu özel günün ardından, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan müjdeli bir haber geldi. Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümünü coşkuyla kutlayan Türkiye halkına teşekkür eden Erdoğan, bu coşkunun devam etmesi amacıyla 30 Ekim 2023 Pazartesi için önemli bir karar açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yaptığı açıklamaya göre, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liseler, Cumhuriyet Bayramı coşkusunu sürdürebilmek amacıyla yarın (30 Ekim 2023) bir günlüğüne tatil edildi. Bu kararla öğrenciler, bayramın heyecanını aileleri ve toplumlarıyla birlikte doyasıya yaşama fırsatı bulacaklar.

Okulların tatil edilmesi, Cumhuriyet Bayramı'nın anlam ve önemini daha da artırırken, öğrencilere bu özel günü coşkuyla kutlama şansı veriyor. Öte yandan, veliler de çocuklarıyla birlikte bu önemli günde daha fazla vakit geçirebilecekler.

Erdoğan’ın açıklaması şöyle:

Cumhuriyet Bayramımızı Cumhuriyetimizin 100. yılına yaraşır bir coşkuyla kutladık. Bu coşkuyu paylaşan milletime teşekkür ediyorum.

Bu vesileyle, 30 Ekim 2023 Pazartesi okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerimizin 1 günlüğüne tatil edilmesi kararı aldığımızı bildirmek isterim.