İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'ya hakaret ettiği iddiasıyla açılan davadan beraat etti. Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'nın avukatı, 25 Ekim 2022'de bir açılış töreni sırasında yaşanan olaylar sonrasında İmamoğlu'nu "kamu görevlisine alenen hakaret" suçundan suçlayarak dava açmıştı.

İMAMOĞLU NE DEDİ?

İddianamede, İmamoğlu'nun açılış törenindeki konuşmasının ardından yaşanan olaylarda Tuzla Belediye Başkanı'na hakaret ettiği iddia edilmiş ve İmamoğlu'nun 2 yıl 4 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti.

EKREM İMAMOĞLU'NA BERAAT

Ancak Anadolu 16. Asliye Ceza Mahkemesi, duruşma yapmadan dosya üzerinden beraat kararı verdi.

TAMAMEN AKLANDI

Bu kararın ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'ya hakaret ettiği iddiasından tamamen aklanmış oldu.

İMAMOĞLU SUÇSUZ BULUNDU

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı'nın avukatları, İmamoğlu'nun konuşmasının ardından yaşanan olayları tırmandırdığını iddia etmişlerdi. Ancak mahkeme, İmamoğlu'nun suçlu bulunmadığına karar verdi.

Bu sonuçla birlikte, İmamoğlu hakkındaki hakaret iddiaları mahkeme tarafından reddedilmiş oldu. İstanbul'un önemli siyasi figürlerinden biri olan İmamoğlu, bu davada aldığı beraat kararı ile gündemdeki yerini korudu.