Son Dakika Bilgisine göre Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Konya'da yaşayanları tedirgin edecek bir hava uyarısıyla gündeme geldi. Konya'da son dönemde sıcak hava etkisini sürdürürken, Eylül ayına girişin ardından şimdi de yağışlı bir perde bekleniyor.

Yapılan uyarıya göre, Konya'da yarın (02 Eylül 2023 Cumartesi) saat 14:00 ile 21:00 saatleri arasında kuvvetli yağışlarla birlikte kuvvetli rüzgarlar da etkili olacak. Gök gürültülü sağanak yağışların, yerel kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor ve bu durum ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, yerel dolu yağışı ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzlukları beraberinde getirebilir.

Uyarı yayınlanan ilçeler ise şu şekilde sıralandı: Meram, Selçuklu, Çeltik, Derbent, Tuzlukçu, Akşehir, Beyşehir, Cihanbeyli, Doğanhisar, Ilgın, Kadınhanı, Kulu, Sarayönü, Seydişehir, Yunak, Altınekin, Derebucak, Hüyük, ve Karatay.

Konya halkının bu olumsuz hava koşullarına karşı dikkatli olması, gerekli önlemleri almaları ve gerektiğinde yetkililerin açıklamalarını takip etmeleri önem arz ediyor. Güvenlik ve trafik açısından risk oluşturabilecek durumlardan kaçınılması, vatandaşların can güvenliği açısından büyük bir öneme sahip.

Editör: Haber Merkezi