Ecdat yadigarı Bosna Hersek ile gönül bağını sürdürmeye devam ettiklerini ifade eden Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, şu açıklamada bulundu:

Karatay Belediyesi memur alımı yapacak! KPSS 75 puan isteniyor Karatay Belediyesi memur alımı yapacak! KPSS 75 puan isteniyor

“Bosna Hersek Srebrenitsa'daki EMMAUS Derneğimize yetim çocuklarımızın servisinin gerçekleştirilmesi için servis aracımızı teslim ettik. İnşallah derneğimizle faaliyetlerimiz bundan sonra da devam edecek. Burada daha önce de şehit annelerimiz için yapılmış olan evlerin teslimini gerçekleştirmiştik. Bugün de servis aracımızın teslimini yaptık. Hem annelerimizin hem de çocuklarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Selçuklu Belediyesi tarafından tahsis edilen aracın Srebrenitsa’daki yatılı yurtta kalan çocukların taşınması için kullanacağını ifade eden EMMAUS Derneği koordinatörü Alen Hodzic, “Biz Boşnak çocukları Srebrenitsa tarafına bu araçla okula gidip götüreceğiz. O yüzden bu araç bizim önemli bir ihtiyacımızı karşılamış olacak. Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı’ya sağladığı destek nedeniyle çok teşekkür ediyoruz.  Allah kabul etsin, Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.