Survivor 2023 son bölüm ile ekranlara damgasını vurdu. Acun Ilıcalı, sert açıklamalarıyla bir yarışmacının diskalifiye edildiğini duyurdu. Fragmanda hayretler içerisinde olduğunu ve bunu yapanı daha önce görmediğini dile getiren Acun Ilıcalı’nın tepkisi sert oldu.

Ilıcalı'nın fragmanda yer alan "Şimdi arkadaşlarına vedalaşmadan ayrılabilirsin” sözleri sonrası Survivor’dan diskalifiye olan yarışmacı yeni bölümde açıklandı; adadan ayrılan isim Merve Yıldırım oldu. Peki; Survivor Merve neden kovuldu, sebebi neydi? Survivor Merve Yıldırım neden diskalifiye edildi?

Acun Ilıcalı, Merve'nin oyunu bariz bir şekilde kaybettirdiğini, oyun sırasında bilerek "yürüdüğünü" belirtti. Ilıcalı, ''Verdiğin enerji, takım arkadaşların orada bir mücadele ederken bir ödülden olmaları...

Celal Şengör canlı yayında küfür etti Celal Şengör canlı yayında küfür etti

Bir yarışmacının ben kendimi iyi hissetmiyorum diyerek 5 kişinin kaderiyle oynaması, birçok etken var. Bu konuda sen kendini nasıl hissediyorsun merak ediyorum.'' sözleri üzerine Merve ''Elimden geleni yapıyorum ama bugünkü oyunda hiç yoktum.'' dedi.

Ilıcalı, ''Survivor'da 200 yarışmacıdan herhangi birisinin bu dönemde 'kendimi iyi hissetmiyorum' diyerek bunu yaptığını hatırlamıyorum. Bu bana hiç tatmin edici de gelmiyor. Bugün yaşanan olay Survivor'da çok nadir karşılaşacağımız olay. Hayretler içerisindeyim. Beni öldürseler, 5 kişi ile yürüdüğüm yolda diğerlerini zor duruma düşürecek, kaderleriyle oynayacak bir şey yapmam.

Biz hep beraber oturduk, Merve'yi Survivor'da tutmaya çalışıyoruz. Sen şu anda ne kadar zorlanıyorsan zorlanıyorsun ama arkadaşlarını yalnız bırakamazsın. Onları düşünmek zorundasın. Hiç düşünmüyor musun bu insanlar senin isteksizliğin yüzünden eleme potasına gidiyorlar... 

-Bu şekilde bir yaklaşımı kabul etmiyorum. Sen şimdi bize kararını söylüyorsun. Mavi takımın böyle bir olay yaşamısını kabul etmiyorum." diyen Ilıcalı, "Sorum şu, ''Sen bu takımın bir parçası olarak arkadaşlarına destek olup devam edecek misin?'' dedi.

Merve ''Bu ruh hali ile destek olamayacağımı düşünüyorum.'' dedi. Bu sözleri üzerine Ilıcalı, Merve'den meşalesini almadan ve vedalaşmadan adadan ayrılmasını istedi.

Acun, Nisa üzerinden sert eleştirildi

Özellikle 2020 sezonunda Nisa'nın yarışma sırasındaki isteksiz davranışlarına tepki vermeyen Ilıcalı'nın Merve hakkında böyle bir karar vermesi pek çok eleştiri almasına yol açtı.